Warszawa/XIX Festiwal Ogrody Muzyczne: Opera w Hamburgu „Niżyński” – chor. John Neumeier (projekcja)

Zdjęcie: Warszawa/XIX Festiwal Ogrody Muzyczne: Opera w Hamburgu „Niżyński” – chor. John Neumeier (projekcja)

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Festiwalu Ogrody Muzyczne odbędzie się projekcja przedstawienia Niżyński w choreografii Johna Neumeiera z Opery w Hamburgu. Nagranie pochodzi z 2017 roku.

Wacław Niżyński  (1889–1950), nazywany bogiem tańca, inspirował Johna Neumeiera (ur. 1939) już jako młodego tancerza. Balet Niżyński, wystawiony przez Hamburg Ballett, którego Neumeier jest dyrektorem i głównym choreografem, miał premierę w 2000 roku. Neumeier, mieszając na scenie sztukę i życie wybitnego tancerza, skupił się na okresie, w którym Niżyński zaczął zapadać na chorobę umysłową.

Muzyka: Chopin, Schumann, Rimsky-Korsakov, Szostakowicz
Tańczą: Alexandre Riabko, Carolina Agüero, Alexandr Trusch, Carsten Jung, Lloyd Riggins, Anna Laudere

czas trwania: 2 godz. 35 min z przerwą

Bilety: 15 zł w przedsprzedaży lub 18 zł w trakcie trwania festiwalu, do kupienia online lub w kasie na Zamku Królewskim w Warszawie.

***

Francuski Region Centralny-Dolina Loary (Region Centre-Val de Loire) jest gościem honorowym 19. Festiwalu Ogrody Muzyczne.

Więcej szczegółów, w tym dokładny program festiwalu na: www.ogrodymuzyczne.pl

Ogrody Muzyczne logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Warszawa: Zamek Królewski, plac Zamkowy 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close