Warszawa/XIX Festiwal Ogrody Muzyczne: Teatr Bolszoj „Bajadera” – chor. Marius Petipa (projekcja)

Zdjęcie: Warszawa/XIX Festiwal Ogrody Muzyczne: Teatr Bolszoj „Bajadera” – chor. Marius Petipa (projekcja)

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Festiwalu Ogrody Muzyczne odbędzie się projekcja przedstawienia Bajadera w choreografii Mariusa Petipy. Nagranie z przedstawienia transmitowanego do kin w cyklu Bolshoi Ballet Live 20 stycznia 2019 roku.

Tragiczna historia miłości świątynnej tancerki Nikiji i wojownika Solora to, obok słynnego Jeziora łabędziego, jedno z najwspanialszych dzieł baletu klasycznego w jego najdoskonalszej XIX-wiecznej formie.

Bajadera należy do pereł baletu klasycznego w jego najdoskonalszej XIX-wiecznej formie. Autor pierwszej choreografii Marius Petipa (Francuz, który osiadł w Rosji i stał się twórcą rosyjskiej szkoły tańca) we wszystkich swoich baletach na piedestale stawiał kobietę – primabalerinę z jej tanecznym popisem. W Bajaderze dał pole do popisu aż dwóm kobietom.

Choreografia: Marius Petipa, Siergiej Chudiekow
W partii tytułowej wystąpi Olga Smirnowa, primabalerina Teatru Bolszoj, w roli jej rywalki Olga Marczenkowa.

czas trwania: 2 godz. 45 min z przerwą

Bilety: 15 zł w przedsprzedaży lub 18 zł w trakcie trwania festiwalu, do kupienia online lub w kasie na Zamku Królewskim w Warszawie.

***

Francuski Region Centralny-Dolina Loary (Region Centre-Val de Loire) jest gościem honorowym 19. Festiwalu Ogrody Muzyczne.

Więcej szczegółów, w tym dokładny program festiwalu na: www.ogrodymuzyczne.pl

Ogrody Muzyczne logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Warszawa: Zamek Królewski, plac Zamkowy 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close