Warszawa/XIX Festiwal Ogrody Muzyczne: Teatr Bolszoj „Carmen-Suita” – chor. Alberto Alonso, „Pietruszka” – chor. Edward Clug (projekcja)

Zdjęcie: Warszawa/XIX Festiwal Ogrody Muzyczne: Teatr Bolszoj „Carmen-Suita” – chor. Alberto Alonso, „Pietruszka” – chor. Edward Clug (projekcja)

XIX Festiwal Ogrody Muzyczne

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Festiwalu Ogrody Muzyczne odbędzie się projekcja wieczoru baletowego Carmen-Suita i Pietruszka z Teatru Bolszoj. Nagranie z przedstawienia transmitowanego do kin w cyklu Bolshoi Ballet Live 19 maja 2019 roku.

„Zawsze pragnęłam zatańczyć Carmen” – pisała we wspomnieniach Maja Plisiecka, genialna primabalerina Teatru Bolszoj. Sama więc napisała libretto i niemal zmusiła męża, Rodiona Szczedrina, do stworzenia na bazie muzyki Bizeta nowo zinstrumentowanej suity. Na koniec znalazła idealnego choreografa – Kubańczyka Alberta Alonso, który akurat gościł w Moskwie ze swoim zespołem. Powstał niezwykle nowoczesny, erotyczny i wyrazisty spektakl, który do dziś stanowi klejnot w repertuarze moskiewskiej sceny.

Wieczór dopełni nowa interpretacja choreograficzna baletu Igora Strawińskiego Pietruszka

Carmen-Suita

muzyka: Georges Bizet, Rodion Szczedrin

choreografia: Alberto Alonso

dyrygent: Paweł Sorokin

w rolach głównych: Swietłana Zacharowa, Denis Rodkin, Michaił Łobuchin

Pietruszka

muzyka: Igor Strawiński

choreografia: Edward Clug
dyrygent: Paweł Sorokin

w rolach głównych: Denis Sawin, Jekaterina Krysanowa, Anton Sawiczew, Wiaczesław Łopatin

czas trwania: 2 godz. 20 min z przerwą

Bilety: 15 zł w przedsprzedaży lub 18 zł w trakcie trwania festiwalu, do kupienia online lub w kasie na Zamku Królewskim w Warszawie.

***

Francuski Region Centralny-Dolina Loary (Region Centre-Val de Loire) jest gościem honorowym 19. Festiwalu Ogrody Muzyczne.

Więcej szczegółów, w tym dokładny program festiwalu na: www.ogrodymuzyczne.pl

Ogrody Muzyczne logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Warszawa: Zamek Królewski, plac Zamkowy 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close