Warszawa/XIX Festiwal Ogrody Muzyczne: Teatr Bolszoj „Sylfida” – chor. Johan Kobborg wg Augusta Bournonville’a (projekcja)

Zdjęcie: Warszawa/XIX Festiwal Ogrody Muzyczne: Teatr Bolszoj „Sylfida” – chor. Johan Kobborg wg Augusta Bournonville’a (projekcja)

XIX Festiwal Ogrody Muzyczne

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Festiwalu Ogrody Muzyczne odbędzie się projekcja przedstawienia Sylfida w choreografii Johana Kobborga. Nagranie przedstawienia z Teatru Boszoj, transmitowanego do kin w cyklu Bolshoi Ballet Live 11 listopada 2018 roku.

Romantyczny balet o zakochanej w człowieku mieszkance leśnych ostępów, wystawiony 1832 roku w Paryżu przez Filippa Taglioniego, od razu zdobył serca publiczności i ukształtował formę baletu klasycznego, jaką znamy dzisiaj.  W 1839 roku swoją wersję wystawił duński baletmistrz, August Bournonville, wzbogacając taniec technicznymi popisami, przeznaczonymi głównie dla męskiego bohatera baletu. Tę wersję, w opracowaniu Johana Kobborga, Bolszoj wystawia do dzisiaj.

W rolach głównych: Anastazja Staszkiewicz, Siemion Czudin

czas trwania: 2 godz. z przerwą

Bilety: 15 zł w przedsprzedaży lub 18 zł w trakcie trwania festiwalu, do kupienia online lub w kasie na Zamku Królewskim w Warszawie.

***

Francuski Region Centralny-Dolina Loary (Region Centre-Val de Loire) jest gościem honorowym 19. Festiwalu Ogrody Muzyczne.

Więcej szczegółów, w tym dokładny program festiwalu na: www.ogrodymuzyczne.pl

Ogrody Muzyczne logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Warszawa: Zamek Królewski, plac Zamkowy 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close