Warszawa/XS: Marta Ankiersztejn „Centrum w Procesie” – wystawa fotografii

Zdjęcie: Warszawa/XS: Marta Ankiersztejn „Centrum w Procesie” – wystawa fotografii

Iza Szostak. Fot. Piotr Szczepański

Wersja do druku

Udostępnij

XS zaprasza na wystawę fotografii Marty Ankiersztejn Centrum w Procesie. Tytuł projektu odnosi się bezpośrednio do pokazów work-in-progress Centrum w Ruchu. Grupa niezależnych choreografów cyklicznie prezentuje swoje niegotowe prace, by w czasie otwartego spotkania z publicznością stworzyć przestrzeń do rozmowy oraz postawić sobie nowe pytania na temat realizowanego projektu. Marta Ankiersztejn z Centrum w Ruchu związana jest od samego początku, wiernie przygląda się i dokumentuje kolejne poczynania grupy.

Marta Ankiersztejn (ur. 1986) – magister sztuki na wydziale Wiedzy o Teatrze, na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2010 roku ukończyła trzyletnie Studium fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest fotografką niezależną. Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Fundacją Ciało/Umysł i z warszawskimi teatrami. Dwukrotnie nagradzana na konkursie fotograficznym Taniec – energia ciała i wyobraźni. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w ramach którego zrealizowała projekt fotograficzny o tancerzach Urbanflowers. W 2013 roku zaprezentowała wystawę o krajobrazach ciała zatytułowaną Fleshy. W 2014 roku powróciła do tego tematu, biorąc na warsztat pary w projekcie Closeness. Jej najnowsza praca Urbanrhythm prezentuje instrumentalistów wpisanych w przestrzeń miasta. Na łamach miesięcznika „TEATR” regularnie publikuje swój autorski cykl fotoreportaży Zza kulis. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Zdjęcia powstały w ramach projektu Fundacji Burdąg Centrum w Procesie, który jest dofinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: XS, ul. Narbutta 27a

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close