Warszawa/XV Festiwal Ogrody Muzyczne: „Billy Elliot”

Zdjęcie: Warszawa/XV Festiwal Ogrody Muzyczne: „Billy Elliot”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XV Festiwalu Ogrody Muzyczne przygotowano kolejną odsłonę programu projekcji filmowych Taniec na ekranie – prezentację sylwetek wybitnych postaci ze świata tańca i baletu XX wieku. W ramach przeglądu będzie można zobaczyć film Stephana Daldry’ego Billy Elliot. Gościem wieczoru będzie Andrzej Bartkowski.

O czym zwykle się marzy, gdy ma się 11 lat? Kiedyś marzyło się o rowerze i zegarku. Dziś – o nowym laptopie albo tablecie. A na brytyjskiej prowincji w 1984 roku pewien mały chłopiec marzył o tym, by odkryć własne prawdziwe pasje i za nimi podążać. Nie chciał, by marzyli za niego inni, by wytyczali mu drogę, którą powinien potoczyć swe życie. Billy Elliot bez przekonania chodził na treningi boksu, bo ojciec cały czas powtarzał mu, że mężczyzna powinien być silny. Miał nabrać tężyzny, bo i ojciec, i brat w odpowiednim czasie jej nabrali. Billy Elliot, tak jak i oni, powinien stać się mocnym, silnym facetem, który w kopalni poradzi sobie bez najmniejszych trudności. Ale Billy Elliot nie chce pracować w kopalni. Nie chce też chodzić na przeklęty boks. Marzy o czymś innym, by pewnego dnia, trochę przez przypadek, stanąć przy drążku obok dziewczynek w paczkach. Marzenie krystalizuje się szybko – tak naprawdę Billy Elliot zawsze chciał tańczyć. I chce to robić, ale… Na brytyjskiej prowincji, która stoi górnictwem i odwieczną tradycją to wcale nie jest tak proste, jak się wydaje. Czy Billy Elliot spełni swe marzenie? Historia opowiedziana przez Stephena Daldry’ego była filmowym debiutem pełnometrażowym tego twórcy. Obraz otrzymał 49 nagród na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie, a jego reżysera mieliśmy potem okazję podziwiać jako twórcę takich przebojów kinowych, jak np. Godziny z udziałem Nicole Kidman, Julianne Moore i Meryl Streep.

Billy Elliot (105’)

Reżyseria: Stephen Daldry

Produkcja: Working Titles, BBC Films,

The Arts Council of England,

Tiger Aspect Pictures, 2002

Gość wieczoru: Andrzej Bartkowski

Bilety i karnety do nabycia w systemie sprzedaży internetowej eBilet.pl oraz w kasach Zamku Królewskiego i w salonach EMPIK od 15 czerwca 2015 roku w przedsprzedaży (w godzinach otwarcia kas Zamku Królewskiego) oraz w dniach wydarzeń festiwalowych do godziny rozpoczęcia wieczoru.

Godziny otwarcia kas:
poniedziałek – środa w godz. 10.00-17.00
czwartek w godz. 10.00-19.00
piątek – sobota w godz. 10.00-17.00
niedziela w godz. 11.00-17.00

Telefoniczna informacja o biletach:
Kasy Zamku Królewskiego w Warszawie
Kontakt: (22) 355 51 70

Nie przyjmujemy rezerwacji biletów. 

CENY BILETÓW:
Bilet jednorazowego wstępu na projekcję – 10 zł

Bilet jednorazowego wstępu na koncert – 15 zł

Karnet normalny – 80 zł

Karnet ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie, studenci) – 70 zł

Karnety nie obejmują koncertów. 

Strona Festiwalu: www.ogrodymuzyczne.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Dziedziniec Wielki Zamku Królewskiego

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close