Warszawa/XV Festiwal Ogrody Muzyczne: „Noce” – chor. Angelin Preljocaj

Zdjęcie: Warszawa/XV Festiwal Ogrody Muzyczne: „Noce” – chor. Angelin Preljocaj

Fot. Marek Pieta

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XV Festiwalu Ogrody Muzyczne przygotowano kolejną odsłonę programu projekcji filmowych Taniec na ekranie – prezentację sylwetek wybitnych postaci ze świata tańca i baletu XX wieku. W ramach przeglądu będzie można zobaczyć filmową wersję choreografii Angelina Preljocaja Noce. Gościem wieczoru będzie Krystyna Mazurówna.

Baśnie tysiąca i jednej nocy zawsze podobały mi się jako seria opowieści zawierających się jedna w drugiej, jak rosyjska matrioszka. Są tam baśnie hinduskie, perskie, baśnie arabskie i północnoafrykańskie. W tym sensie to naprawdę tęcza kultur basenu Morza Śródziemnego, a to odgrywa tu ważną rolę” – mówił o swym spektaklu Noce choreograf, Angelin Preljocaj.

Słynny twórca i baletmistrz od 20 lat mieszka i pracuje w Aix-en-Provence, francuskim sercu sztuki muzycznej, które co roku ożywa w okresie wiosenno-letnim. Znalazł tam przystań w Pavillon Noir, który prowadzi jako dyrektor artystyczny. To tam ma swą siedzibę zespół baletowy założony i prowadzony przez Preljocaja, zespół jako pierwszy realizującyjego projekty choreograficzne. Po serii głośnych spektakli z legendarnym Świętem wiosny Strawińskiego, Romeo i Julią Prokofiewa przyszedł czas na Baśnie tysiąca i jednej nocy, które jednak były inspiracją dosyć luźną dla oryginalnej choreografii Preljocaja. Stąd też niech nas nie zwiedzie ten trop. Nie szukajmy Szeherezady i ramy fabularnej znanej z kanonicznej pozycji baśniowej. Podążajmy raczej za atmosferą, za ulotnym charakterem miejsc i przemijających emocji, dajmy się wciągnąć w letnią duszną noc.

Noce / The Nights (89’)

Choreografia: Angelin Preljocaj

Reżyseria: Jean-Marc Birraux

Produkcja: LGM Television Mezzo, 2014

Gość wieczoru: Krystyna Mazurówna

Bilety i karnety do nabycia w systemie sprzedaży internetowej eBilet.pl oraz w kasach Zamku Królewskiego i w salonach EMPIK od 15 czerwca 2015 roku w przedsprzedaży (w godzinach otwarcia kas Zamku Królewskiego) oraz w dniach wydarzeń festiwalowych do godziny rozpoczęcia wieczoru.

Godziny otwarcia kas:
poniedziałek – środa w godz. 10.00-17.00
czwartek w godz. 10.00-19.00
piątek – sobota w godz. 10.00-17.00
niedziela w godz. 11.00-17.00

Telefoniczna informacja o biletach:
Kasy Zamku Królewskiego w Warszawie
Kontakt: (22) 355 51 70

Nie przyjmujemy rezerwacji biletów. 

CENY BILETÓW:
Bilet jednorazowego wstępu na projekcję – 10 zł

Bilet jednorazowego wstępu na koncert – 15 zł

Karnet normalny – 80 zł

Karnet ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie, studenci) – 70 zł

Karnety nie obejmują koncertów. 

Strona Festiwalu: www.ogrodymuzyczne.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Dziedziniec Wielki Zamku Królewskiego

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close