Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Bodecker & Neander Compagnie „Timelapse”

Zdjęcie: Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Bodecker & Neander Compagnie „Timelapse”

Fot. Katrin Born

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy i Warszawskie Centrum Pantomimy zapraszają na jubileuszową, XV edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. Bodecker & Neander Compagnie (Francja/Niemcy) pokaże spektakl Timelapse.

O spektaklu:

Maleńka górska wioska zamieszkiwana była przez 8 mieszkańców. Każdemu z nich doskwierała samotność. Pewnej czerwcowej nocy wydarzyło się coś niezwykłego. Spadł śnieg. Powiedzielibyście: śnieg, cóż to nadzwyczajnego w górskiej wiosce? Ale padało nieprzerwanie przez wiele lat. Powiedzielibyście: a cóż to takiego bajkowego? Cóż, mieszkańcy tej wioseczki spali przez te lata i śnili.
Pozwólcie, że opowiemy wam, co im się śniło.

Bodecker & Neander Compagnie

W 1996 roku, ukończywszy studia w École Internationale de Mimodrame de Paris pod dyrekcją Marcela Marceau, Wolfram von Bodecker i Alexander Neander powołują do życia Théâtre Mimo Magique. Od 2006 roku posługują się nazwą Compagnie Bodecker & Neander. Ich pierwszy spektakl zatytułowany Silence wygrywa nagrodę publiczności Berlin Audience Award, a kolejna produkcja, Out of the blue odnosi prawdziwy sukces zarówno wśród publiczności jak i krytyków. Para artystów prezentuje koncepcję „koncertu wizualnego”: podczas wspólnych występów z dużymi zespołami muzyków, jak np. Suttgarter Kammerorchester, londyński Arditti Quartet czy lipski Gewandhaus-Oktett, przed widzami odkrywają nowe, fascynujące połączenie pantomimy i muzyki. Podczas licznych światowych tournée Compagnie Bodecker & Neander przemierzają Europę, Azję, Amerykę Północną i Południową. Dzięki uniwersalnemu wymiarowi teatru wizualnego tej pary mimów, są oni szczególnie cenionymi gośćmi na międzynarodowych festiwalach.

We współpracy z reżyserem Lionelem Ménardem zespół przedstawił musical Bonjour Monsieur Satie!– spektakl oparty na muzyce francuskiego kompozytora Erika Satie, będący hołdem dla jego życia i twórczości. Przedstawienie powstaje przy wsparciu Konzerthaus Berlin i wchodzi na stałe do programu tej instytucji. W listopadzie 2007 roku musical Tulles et son ombre zadebiutował na scenie Philhamonie Luxembourg. Wolfram von Bodecker i Alexander Neander opowiadają historię młodego Tullesa w sposób barwny i poetycki przy akompaniamencie United Instruments of Lucilin do muzyki współczesnego kompozytora Martina Matalona.

W lutym 2009 roku zespół odpowiadział na życzenie publiczności: przedstawienie Silence, które okazało się sukcesem i weszło już do klasyki Europejskiego teatru pantomimy, doczekało się godnego następcy w postaci spektaklu Déjà-vu?. Od 2012 roku możemy oglądać najnowsze dzieło duetu Bodecker/Neander OPUS 4, od 2013 spektakl Follow Light a od 2014 The best of.., teraz czas na Timelapse.

Więcej informacji: http://www.mime.pl/

 

Strona Warszawskiego Centrum Pantomimy: www.mimecenter.eu

 

Bilety: 22 632 24 78

kasa@teatrdramatyczny.pl

www.bilety.teatrdramatyczny.pl

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)    Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka)    Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close