Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Kulunka Teatro „André i Dorine”

Zdjęcie: Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Kulunka Teatro „André i Dorine”

Fot. Baja

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy i Warszawskie Centrum Pantomimy zapraszają na jubileuszową, XV edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. Kulunka Teatro z Hiszpanii pokaże spektakl André i Dorine. Kulunka Theatre Company utworzona została w 2010 roku przez Garbiñe Insausti oraz Jose Daulta – młodych, ale już bardzo doświadczonych artystów teatralnych. Członkowie zespołu odczuwali potrzebę eksperymentowania z różnymi rodzajami języka scenicznego w oparciu o scenę jako miejsce spotkań rozmaitych dyscyplin artystycznych. Nie chcieli jednak zapominać o idei dostępności teartru dla szerokich kręgów publiczności. Idei teatru tętniącego życiem, współczesnego, mającego odniesienie do rzeczywistości.

O spektaklu:

W małym pokoju, w którym na ścianach wiszą pamiątki, rozbrzmiewają dźwięki maszyny do pisania i wiolonczeli. To André i Dorine, para w podeszłym wieku, która – jak wiele im podobnych – popada w rutynę i zaniedbanie. Niegdyś pełni namiętności, stają się sobie coraz bardziej obojętni. Wydarzy się jednak coś, co przełamię tę monotonię. Tak zacznie się nowy etap w ich relacji. Podróż poprzez wspomnienia. Tych dwoje musi przypomnieć sobie kim byli, by nie zapomnieli kim są teraz. Pamiętać jaka miłość łączyła ich kiedyś, by mogła ona trwać nadal.

Twórcy:

Naszym celem jest stworzenie spektaklu bez granic; chcielibyśmy znaleźć język, który wykracza poza słowa. Język, który ekscytuje i dostarcza rozrywki. Dlatego też polegamy głównie na teatrze gestów, w którym maski służą jako pomost prowadzący do innego świata poetyckiej wizualizacji. Nasze maski – szczegółowe, ekspresyjne, pełne życia – otwierają drzwi wyobraźni i przenoszą nas do świata, w którym wszystko jest możliwe.

André i Dorine wystawiano wiele razy na scenach Hiszpanii, Ameryki Południowej, USA, Chin i Europy. W ciągu 3 lat spektakl można było oglądać w 22 krajach na 3 kontynentach. Zdobył nagrodę na Birmingham European Theatre Festival w 2011 roku oraz na La Habana International Theatre Festival (Kuba) w tym samym roku.

Reżyseria: Iñaki Rikarte

Autorzy: José Dault, Garbiñe Insausti, Iñaki Rikarte, Edu Cárcamo, Rolando San Martín

Obsada: José Dault, Garbiñe Insausti, Edu Cárcamo

Muzyka: Yayo Cáceres

www.kulunkateatro.com

Więcej informacji: http://www.mime.pl/

 

Strona Warszawskiego Centrum Pantomimy: www.mimecenter.eu

 

Bilety: 22 632 24 78

kasa@teatrdramatyczny.pl

www.bilety.teatrdramatyczny.pl

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)    Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka)    Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close