Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA: Akademia Tańca Zawirowania „Lilith – zakazana kobiecość”

Zdjęcie: Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA: Akademia Tańca Zawirowania „Lilith – zakazana kobiecość”

Akademia Tańca Zawirowania "Lilith - zakazana kobiecość", fot. materiały własne organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA zaprasza na spektakl Lilith – zakazana kobiecość w choreografii Elwiry Piorun i wykonaniu Akademii Tańca Zawirowania.

O spektaklu:

Lilith to mało znana postać, chociaż występuje zarówno w Biblii, jak i w tradycji żydowskiej. Miała być pierwszą żoną Adama, niestety była zbyt niezależna, więc została zastąpiona przez uległą Ewę. W wielu starożytnych opowieściach jest symbolem kobiecego wyzwolenia, ale jednocześnie, w konsekwencji, nieposłuszeństwa mężczyźnie. Jest prototypem wszelkiego rodzaju demonów żeńskich: czarownic, wampirzyc i wiedźm. Do dziś inspiruje twórców w różnych dziedzinach sztuki, pobudza wyobraźnię i zmysły. Lilith to obraz kobiety diabelsko-anielskiej, która fascynuje, ale jednocześnie przeraża. To kobieta uwodzicielsko-niszczycielska, wieczna femme fatale. Mimo wielokrotnych prób wyparcia jej z tradycji, ośmieszania i przypisywania jej jedynie negatywnych cech, wciąż pozostaje źródłem inspiracji, symbolem kobiecości oraz uniwersalnym ponadczasowym archetypem.

Choreografia: Elwira Piorun

Wykonanie: Amanda Nabiałczyk, Agata Dulęba, Joanna Dębska, Alaksandra Kostrzewa, Paulina Spiel, Monika Parafiniuk, Weronika Banul, Maria Konstancja Orthwein

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close