Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA: Integro Grupo de Arte „Spirala”

Zdjęcie: Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA: Integro Grupo de Arte „Spirala”

Integro Grupo de Arte "Spirala", fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA zaprasza na spektakl Spirala peruwiańskiej Integro Grupo de Arte, w choreografii Any Zavali i Oscara Natersa.

O spektaklu:

Spirala symbolizuje powrót do pamięci i oznacza rozdrobnioną, poprzerywaną i dynamiczną ścieżkę wiodącą do ruchu. Jest także symbolem powtarzalności w naturze. To powrót do domu, do centrum, do rdzenia, gdzie każdego dnia nasze działania sprawiają, że duchowe praktyki mają szansę ożyć. Taniec jest tworzony w pamięci  widza, gdzie napięcia i części ruchu, zachodzące pomiędzy ciałem występującym, a świadkiem wydarzenia, wspólnie budują ciągły przepływ doznań. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tym wszystkim chodzi o przerywanie codziennej egzystencji z powodu jej niespotykanego charakteru i jeśli część z tych rzeczy, z którymi musieliśmy się zmierzyć, musieliśmy poczuć, znaleźć czy pokochać, takich jak: gesty, taniec czy dziecinne zabawy, mogą zamienić się w hierofanię – możemy czuć się gotowi do przemiany.

Występuje: Ana Zavala

Choreografia: Ana Zavala, Oscar Naters

Video: Aldo Caceda

Muzyka: Inkeri Pretrozzi, Juan Carlos Salazar

Asystent dźwięku: Trilce Naters

Reżyseria, produkcja, oświetlenie: Oscar Naters

Integro

Peruwiański zespół działający w dziedzinie tańca i performansu, nastawiony na działania eksperymentalne i integrację sztuk. Grupa tworzy swoje projekty artystyczne po bazie interdyscyplinarnej dynamiki pracy z różnymi rodzajami mediów i języków. Interesują się głównie łączeniem dziedzin, w których proces twórczy oznacza ponowne łączenie elementów z różnych źródeł kulturowych.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close