Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA: Physical Theater Inzhest „Aliens”

Zdjęcie: Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA: Physical Theater Inzhest „Aliens”

Physical Theater Inzhest "Aliens"

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy XV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA zapraszają na uliczny pokaz-happening białoruskiego Physical Theater Inzhest pod tytułem Aliens, który otworzy tegoroczny festiwal.

W Aliens główną rolę odgrywają Najwyżsi Przełożeni i Kontrolerzy Kosmicznych Sił Specjalnych, włączający się w rytm życia miejskiego tłumu. Performans odbywa się w formie pochodu „przybyszów z innego świata” (wszelkie określenia są akceptowalne, wedle własnych, subiektywnych odczuć). Pierwszy pokaz przedstawienia odbył się w lecie 2012 roku na Festiwalu Jedności Braterskich Narodów Słowiańskich, który tradycyjnie miał miejsce na styku granic państwowych Rosji, Białorusi i Ukrainy, nieopodal Homla.

Pomysł i reżyseria: Slava Inozemcev

Physical Theater Inzhest

Najstarszy i, jak do tej pory, jedyny niezależny projekt artystyczny na Białorusi, odnoszący sukcesy i działający nieprzerwanie od 35 lat pod kierunkiem Teatru Współczesnej Pantomimy. Teatr fizyczny, realizujący wydarzenia (jako pierwszy na Białorusi!) jako teatr uliczny, korzysta również z gatunku tańca butoh. Założony w Mińsku w 1980 roku przez studentów Instytutu Kultury pod kierunkiem Vyacheslava Inozemtseva. Do 2001 roku funkcjonował jako Teatralne Studio Pantomimiczne Żest. Brał udział w wielu festiwalach i międzynarodowych projektach na Białorusi, w Rosji i Europie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 14:00

Warszawa: Rynek Nowego Miasta i Bulwary Wiślane

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close