Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA: Teatr Tańca Zawirowania & Navdhara India Dance Theatre „The Crossing”

Zdjęcie: Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA: Teatr Tańca Zawirowania & Navdhara India Dance Theatre „The Crossing”

Teatr Tańca Zawirowania & Navdhara India Dance Theatre "The Crossing", fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA zaprasza na spektakl The Crossing.

O spektaklu:

Spektakl jest rezultatem współpracy między Teatrem Tańca Zawirowania i zespołem Navdhara India Dance Theatre. Tytułowe skrzyżowanie nawiązuje do wymiany kulturowej, która miała miejsce podczas pracy nad przedstawieniem. Projekt nawiązuje do polskiej oraz indyjskiej tradycji. Podczas pracy nad spektaklem artyści korzystali z tematyki związanej z religią, obrzędem oraz rytuałem. Przedstawienie reprezentuje podobieństwa oraz różnice pojawiające się podczas konfrontacji dwóch kultur – środkowoeuropejskiej oraz południowoazjatyckiej. Na scenie spotkają się duchowy Wschód i racjonalna Europa. Dzięki różnorodnym doświadczeniom hinduscy oraz polscy artyści wprowadzą nas w mistyczny świat tańca. Część inspiracji zaczerpnięto z jogi. W pracy użyta została również autorska technika Ashleya Lobo, Prana Paint & Flow™. Jest to unikalne podejście, w którym ruch badany jest poprzez łączność, oddech i dotyk.

Choreografia: Ashley Lobo, Karolina Kroczak i Elwira Piorun

Tancerze: Bartek Woszczyński, Ula Woszczyńska, Ilona Gumowska, Karma Chuki, Sonakshi Amitabh i Chetan Solanki

Premiera spektaklu odbyła się w 2018 roku w Warszawie. Następnie spektakl był prezentowany w Royal Opera House w Mumbaju w Indiach.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close