Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA: Valerie Green/Dance Entropy „Right Now”

Zdjęcie: Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA: Valerie Green/Dance Entropy „Right Now”

Valerie Green/Dance Entropy "Right Now", fot. materiały własne organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy XV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA zapraszają na spektakl amerykańskiego zespołu Valerie Green/Dance Entropy Right Now.

Valerie Green jest tancerką, choreografką i nauczycielką, działającą w środowisku tanecznym Nowego Jorku od 1995 roku. Stworzyła własne grupy taneczne: Dance Entropy w 1998 roku oraz zespół Green Space. Jej choreografie były wystawiane zarówno w Nowym Jorku, jak i wielu miejscach poza Stanami Zjednoczonymi. Uczyła i występowała na całym świecie, między innymi w: Azerbejdżanie, Armenii, Gruzji, Austrii, Francji, Włoszech, Grecji, Rosji, Indiach, Serbii, Bośni i Hercegowinie, Słowenii, Chorwacji, Albanii, Gwatemali, Kubie i Kanadzie.

„Jasny, klarowny wyartykułowany, nieustraszony, błyskotliwy taniec”

– Chris Dohse, „Village Voice”

Choreografia: Valerie Green

Występują: Emily Aiken, Daan Bootsma, Valerie Green, Kristen Licata, Hana Ginsburg Tirosh

Valerie Green/Dance Entropy wierzą w moc humanizmu. Zarówno w docenianej przez krytyków choreograficznej pracy Valerie Green, jak i misji grupy, dostrzec można chęć pobudzania kreatywności w społecznościach na całym świecie. W ich pracach widoczne jest przenikanie się śmiertelności i transcendencji, cielesności i wyrafinowania, instynktowności i samoświadomości. VG/DE zaprasza artystów, publiczność – każdego człowieka – do fascynującego doświadczenia cielesnego.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close