Warszawa/XVI Festiwal Ogrody Muzyczne: Compagnie Zingaro „Loungta – konie wiatru” (projekcja)

Zdjęcie: Warszawa/XVI Festiwal Ogrody Muzyczne: Compagnie Zingaro „Loungta – konie wiatru” (projekcja)

Bartabas. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15 lipca – 9 sierpnia 2016 roku na Dziedzińcu Zamku Królewskiego odbywać się będzie w Warszawie XVI Festiwal Ogrody Muzyczne. Gościem honorowym tegorocznego festiwalu będzie Słowacja, która 1 lipca 2016 roku obejmuje Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. W ramach cyklu Taniec na ekranie zostanie zaprezentowany spektakl z archiwum Ogrodów Muzycznych – Loungta – konie wiatru francuskiej grupy Compagnie Zingaro. „Loungta” to w języku Tybetańczyków dosłownie „koń wiatru”. I choć symbol ten pochodzi z pradawnych wierzeń szamańskich, wchłonięty został przez buddyzm. Dziś z buddyzmem zen kojarzony jest jako symbol powodzenia i płodności. Compagnie Zingaro, zespół założony w 1984 roku przez artystę o pseudonimie Bartabas, zaprasza na jedyny w swoim rodzaju teatr konny, który z udziałem zwierząt opowiada historie z rożnych stron świata. Każdy program, zgodnie z ideą całego teatru, ulatuje w dniu premiery w przestrzeń, przez którą przemyka podczas serii pokazów, a następnie, jak dziki koń, znika gdzieś na horyzoncie, zostawiając po sobie jedynie wspomnienie.

Gościem wieczoru będzie Max Łubieński.

Reżyseria: Bartabas

Występują: Compagnie Zingaro

Produkcja: MK2 dla ARTE France 2004

Więcej o Zingaro

***

Bilety i karnety do nabycia w systemie sprzedaży internetowej eBilet.pl oraz w specjalnie wydzielonej z Kas Zamku Królewskiego w Warszawie „kasie ogrodowej” (płatność wyłącznie gotówką).

Godziny otwarcia „kasy ogrodowej”:
Od 21 czerwca do 14 lipca 2016 roku: 10.00-17.00 z wyjątkiem czwartków (w niedzielę kasa czynna od godz. 11.00)
Od 15 lipca do końca festiwalu:  17.00-19.30 z wyjątkiem czwartków (dzień wolny)
Tel.  + 48 724 634 361.

Bilet jednorazowego wstępu na projekcję – 12 zł
Karnet na wszystkie projekcje (17 pokazów) – 120 zł (normalny), 80 zł (ulgowy)
Bilety ulgowe przysługują seniorom, uczniom i studentom.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Dziedziniec Wielki Zamku Królewskiego – Muzeum

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close