Warszawa/XVI Festiwal Ogrody Muzyczne: Victor Ullate „Czarodziejska miłość” – projekcja

Zdjęcie: Warszawa/XVI Festiwal Ogrody Muzyczne: Victor Ullate „Czarodziejska miłość” – projekcja

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15 lipca – 9 sierpnia 2016 roku na Dziedzińcu Zamku Królewskiego odbywać się będzie w Warszawie XVI Festiwal Ogrody Muzyczne. Gościem honorowym tegorocznego festiwalu będzie Słowacja, która 1 lipca 2016 roku obejmuje Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. W ramach cyklu Taniec na ekranie zostanie zaprezentowany najsłynniejszy balet do muzyki Maneula de Falli, w choreografii Victora Ullate – Czarodziejska miłość. Powstały w 1914 roku balet opowiada historię andaluzyjskiej Cyganki, Candelas, która pokochała miłością ogromną, choć nieszczęśliwą. W roli Candeli występuje Marlen Fuerte, w roli ducha José – Dorian Acosta. Towarzyszą im tancerze z Baletu Victora Ullate. Gościem wieczoru będzie Dorota Sumińska.

Jak wielka jest potęga miłości, przekonało się wielu. Ale triumf miłości ziemskiej nad tą, która wraca z zaświatów, to specjalność hiszpańskiego kompozytora, Manuela de Falli. Kres romansowym poczynaniom położyła śmierć, ale choć kochanek wiele zawinił, Candelas nie potrafi go zapomnieć. Umarły wraca do niej zza grobu. Pojawia się Carmelo, który oprócz tego, że kocha Candelas, jest także sprytny. Namawia Lucię, by poflirtowała nieco z Widmem. Gdy któregoś razu zmarły kochanek znów powraca, Lucia zaleca się
do niego. Dawne skłonności dają o sobie znać. Carmelo ma wtedy szansę przekonać Candelas o swej miłości, ich usta spotykają się w pocałunku, który zdejmuje klątwę. Widmo ustępuje, a marzenia Carmela o szczęśliwym związku mają szansę wreszcie się ziścić.

Choreografia: Victor Ullate

Reżyseria: Eduardo Lao

Dyrygent: Josep Vicent

Wykonawcy: Marlen Fuerte, Dorian Acosta i Balet Victora Ullate, Orkiestra Teatro Real

Produkcja: Les Films les Figures Libres, Victor Ullate Ballet – Comunidad de Madrid, Teatro Real, Mezzo, TVE 2015

Czas trwania: 100 min.

 

***

Bilety i karnety do nabycia w systemie sprzedaży internetowej eBilet.pl oraz w specjalnie wydzielonej z Kas Zamku Królewskiego w Warszawie „kasie ogrodowej” (płatność wyłącznie gotówką).

Godziny otwarcia „kasy ogrodowej”:
Od 21 czerwca do 14 lipca 2016 roku: 10.00-17.00 z wyjątkiem czwartków (w niedzielę kasa czynna od godz. 11.00)
Od 15 lipca do końca festiwalu:  17.00-19.30 z wyjątkiem czwartków (dzień wolny)
Tel.  + 48 724 634 361.

Bilet jednorazowego wstępu na projekcję – 12 zł
Karnet na wszystkie projekcje (17 pokazów) – 120 zł (normalny), 80 zł (ulgowy)
Bilety ulgowe przysługują seniorom, uczniom i studentom.

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Dziedziniec Wielki Zamku Królewskiego – Muzeum

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close