Warszawa/XVI Festiwal ZAWIROWANIA: Warsztaty z Jamesem Batchelorem

Zdjęcie: Warszawa/XVI Festiwal ZAWIROWANIA: Warsztaty z Jamesem Batchelorem

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Jak co roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA organizatorzy zapraszają na warsztaty prowadzone przez występujących podczas festiwalu artystów. Pierwszy festiwalowy warsztat poprowadzi James Batchelor (Australia).

O warsztatach:

Choreograf James Batchelor od czasu swego udziału w ekspedycji na subantarktyczne Wyspy Heard i McDonalda (2016) zastanawia się, jak ciało odczuwa, mierzy i określa to, co nieznane. Podczas warsztatu uczestnicy będą badać, jak ciało może określać przestrzeń; poznają podejście Jamesa do ruchu poprzez fragmenty improwizacyjne ze spektaklu Hyperspace.

Zajęciom towarzyszyć będzie dyskusja, która pozwoli podzielić się narzędziami do pracy twórczej i odkryć potencjał w mikroświecie naszego ciała.

Zapisy: ttzawirowania@gmail.com, tel. 790 555 979

Koszt: dwugodzinny warsztat – 60 zł

Płatność: 

– osobiście w Akademii Tańca Zawirowania

– przelewem

Dane do przelewu:

Fundacja Scena Współczesna
ul. Kraszewskiego 25
02-415 Warszawa
mBank: 60 1140 2017 0000 4502 1263 7650

W tytule przelewu:
warsztaty festiwal, instruktor, data imię i nazwisko uczestnika

Prowadzący:

James Batchelor (ur. 1992) jest choreografem i performerem z Canberry w Australii. Jego prace charakteryzują się klarownością wizualną, wrażliwością na strukturę przestrzeni oraz zabawą rytmami. Ruch Jamesa hipnotyzuje swym skupieniem i dbałością o szczegóły, przez co wciąga widza w świat zamyślenia i wyobraźni. Jego praktyka łączy w sobie takie dziedziny jak taniec, film, muzyka i rzeźba. W wyniku tego połączenia powstają oryginalne i wciągające dzieła, które trafiają do widzów na całym świecie.

Projekt współfinansuje:
Miasto Stołeczne Warszawa

Partnerzy: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

Dokładny program i szczegółowe informacje o XVI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA dostępne niebawem na: www.zawirowania.pl

Facebook: www.facebook.com/zawirowania/

Instagram: www.instagram.com/ttzawirowania/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close