Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Compagnie Mangano-Massip „Les Aimants”

Zdjęcie: Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Compagnie Mangano-Massip „Les Aimants”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy i Warszawskie Centrum Pantomimy zapraszają na XVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. XVI edycja festiwalu to podróż po odmiennych biegunach sztuki pantomimy. Wszystkie z prezentowanych spektakli pokazywane są w Polsce po raz pierwszy. W ramach europejskiego projektu „MY MIME” zostanie pokazane przedstawienie Les Aimants w wykonaniu francuskiej grupy Compagnie Mangano-Massip. Spektakl stanowi refleksję na temat miłości i jej upadku wraz z upływem czasu. Opowiada o równowadze sił między dwojgiem ludzi, ale także o tym, jak obecność innej osoby może prowadzić do nieobecności nas samych. Niczym na surrealistycznym obrazie, przenikają się różne płaszczyzny czasowe, marzenia, wspomnienia, wyobrażenia przyszłości i niepewna teraźniejszość. Bohaterowie jak linoskoczkowie lub lunatycy tańczą na linie swego przeznaczenia, balansując między pragnieniami a tchórzostwem. Metafory piętrzą się nad szarą rzeczywistością a listy miłosne i pożegnalne mieszają się w niemocy odejścia lub pozostania.

Duet opowiada historię związku, w którym nie ma słów, a cisza i brak komunikacji prowadzą do swego rodzaju niepamięci. Gęste i niemal wyczuwalne cierpienie, przenika przestrzeń i daje się odczuć wraz z każdym, nawet najmniejszym ruchem każdej z postaci. Tu i ówdzie czuły gest, ulotne wspomnienie, niczym promień słońca przenika ten klaustrofobiczny związek jak powiew świeżego powietrza.

Czas trwania spektaklu: około 75 minut.

Compagnie Mangano-Massip

Sara Mangano i Pierre-Yves Massip zajmują się teatrem fizycznym, pantomimą oraz dramatyczną pantomimą ciała (corporal dramatique). W drugiej kolejności wykorzystują muzykę, literaturę, taniec i wszelkie związane z nimi formy ekspresji scenicznej. Owocem tych działań jest seria etiud. Każda ma swój unikalnystyl, zainspirowany światem bajek i poezji. Te same baśnie i poezje posłużyły do stworzenia własnej wizji teatru fizycznego. Sara Mangano i Pierre-Yves Massip poznali się w szkole pantomimy Marcela Marceau w 1994 roku. Po dziesięciu latach współpracy z zespołem Marcela Marceau i sprawowania kreatywnego nadzoru nad Acta Fabula Company, w 2010 roku Sara i Pierre-Yves założyli swój własny zespół – The Company Mangano-Massip (ex Autour du Mime).  Ich wysiłki zaowocowały wieloma przedstawieniami, m.in.: Archibald et Margaret, Tell me the truth and other stories, The adventures of Pym the clown, The 4 seasons oraz Les Aimants. Spektakle Compagnie Mangano-Massip wystawiane były we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Singapurze i dzięki Festiwalowi Sztuki Mimu w Polsce.

Więcej

***

Bilety: 22 632 24 78.
kasa@teatrdramatyczny.pl

www.bilety.teatrdramatyczny.pl

Więcej informacji: http://www.mime.pl/

Strona Warszawskiego Centrum Pantomimy: www.mimecenter.eu

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka)    Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy - nowe (miniaturka)     Mime - Federation of European Mime (miniaturka)    My Mime (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Scena Na Woli Teatru Dramatycznego, ul. Kasprzaka 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close