Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Die Etage „2 Dark Tale”

Zdjęcie: Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Die Etage „2 Dark Tale”

Fot. Evgeny Kozlov

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy i Warszawskie Centrum Pantomimy zapraszają na XVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. XVI edycja festiwalu to podróż po odmiennych biegunach sztuki pantomimy. Wszystkie z prezentowanych spektakli pokazywane są w Polsce po raz pierwszy. W ramach europejskiego projektu „MY MIME” zostanie pokazane przedstawienie 2 Dark Tale w wykonaniu studentów szkoły sztuk pięknych i scenicznych Die Etage z Berlina. Spektakl inspirowany jest Zbrodnią i karą i Graczem Fiodora Dostojewskiego. Z połączenia tych dwóch dzieł zrodziła się podróż do miejsca, gdzie stawką jest godność, moralność, miłość i życie. Pojawiają się podobieństwa między Graczem a Mordercą, Krupierem i Śledczym oraz Sędzią; role i stanowiska obracają się niczym bębenek rewolweru lub koło ruletki. Taka perspektywa daje szanse spojrzenia ze szczyptą humoru i ironii na trudne kwestie, związane z psychologią człowieka.

Reżyseria: Evgeny Kozlov
Występują: Johanna Fluhrer, Jannis Eggelmann, Miriam Flick, Nicholas Friedl, Kerstin Hurbain, Ivana Jenjic, Lina Marie Rohde, Radja von Viehbahn, Katarzyna Wieczerzak.

Die Etage jest berlińską szkołą prywatną, kształcącą studentów w zakresie sztuk scenicznych i pięknych. Od roku 1981 Die Etage posiada 6 ścieżek edukacyjnych, wchodzących w zakres sztuk pięknych i performatywnych (aktorstwo, taniec, pantomima, musical, malarstwo–scenografia, akrobatyka artystyczna). Od początku najbardziej znaczącą z nich była pantomima. W 1986 Die Etage została uznana za tzw. szkołę uzupełniającą, umożliwiającą kształcenie zarówno w ramach obowiązku szkolnego, jak i poza nim, od 1987 należy do szkół, w których kształcenie jest wspierane przez państwo. Funkcjonuje jak profesjonalna szkoła zawodowa. Istotą edukacji jest umożliwianie adeptom szkoły podejścia do państwowego egzaminu i otrzymania dyplomu absolwenta danego kierunku. Die Etage należy do Europejskiej Federacji Pantomimy i Europejskiej Federacji Profesjonalnych Szkół Cyrkowych (La Federation européene des écoles de Cirque professionelles / FEDEC). Współpracuje też z wieloma uniwersytetami. Wielu absolwentów Die Etage zaliczanych jest do kręgu znanych berlińskich artystów.

www.dieetage.de

***

Bilety: 22 632 24 78.
kasa@teatrdramatyczny.pl

www.bilety.teatrdramatyczny.pl

Więcej informacji: http://www.mime.pl/

Strona Warszawskiego Centrum Pantomimy: www.mimecenter.eu

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka)    Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy - nowe (miniaturka)     Mime - Federation of European Mime (miniaturka)    My Mime (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Scena Na Woli Teatru Dramatycznego, ul. Kasprzaka 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close