Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Familie Flöz „Infinita”

Zdjęcie: Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Familie Flöz „Infinita”

Fot. Valeria Tomasulo

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy i Warszawskie Centrum Pantomimy zapraszają na XVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. XVI edycja festiwalu to podróż po odmiennych biegunach sztuki pantomimy. Wszystkie z prezentowanych spektakli pokazywane są w Polsce po raz pierwszy. Międzynarodowa grupa twórców teatralnych, aktorów, muzyków, tancerzy, reżyserów, oświetleniowców, kostiumografów, doradców artystycznych Familie Flöz pokaże przedstawienie Infinita. Infinita to utwór o pierwszych i ostatnich chwilach w układance życia i śmierci, gdy zdarzają się największe cuda: pojawiamy się na świecie, stawiamy swoje pierwsze kroki, przeżywamy swój pierwszy twardy upadek. Dynamicznie następujące po sobie sceny opowiadają o nieuniknionym losie istoty ludzkiej. Główną rolę gra tu życie jako twórcza siła, która pozwala ludziom odnosić triumfy i porażki. Infinita to namacalna mozaika życia; krótkie spojrzenie na wieczność narodzin, odkrywania samych siebie, śmierci oraz wszystkiego, co dziwaczne.

Przeżyłem całe życie bojąc się śmierci, a teraz to!

Karl Valentin (1882-1948)

Reżyseria: Hajo Schüler, Michael Vogel
Występują: Björn Leese, Benjamin Reber, Hajo Schüler and Michael Vogel

Maski: Hajo Schüler

Scenografia: Michael Ottopal

Kostiumy: Eliseu R. Weide

Oprawa dźwiękowa: Dirk Schröder

Dźwięk: Florian Mönks

Reżyseria świateł: Reinhard Hubert

Wideoprojekcje: Silke Meyer

Wideoanimacje: Andreas Dihm

Asystent artystyczny: Stefan Lochau

Menądzer produkcji: Pierre-Yves Bazin, Gianni Bettucci

Asystent produkcji: Dorén Gräfendorf
Spektakl wyprodukowany przez: Familie Flöz, Admiralspalast, Theaterhaus Stuttgart.
Premiera: 5 Października 2006, Akademie der Künste Berlin, Niemcy

Familie Flöz – międzynarodowa grupa twórców teatralnych, aktorów, muzyków, tancerzy, reżyserów, oświetleniowców, kostiumografów, doradców artystycznych. Wieść głosi, że rodzina Flöz zrodziła się z mrocznego łona ziemi i poprzez głęboki szyb ujrzała po raz pierwszy światło dnia. Za tą metaforą kryje się również filozofia całkowicie odmiennych metod pracy tej nieustannie ewoluującej grupy twórców teatralnych. W rzeczywistości grupa wywodzi się z Uniwersytetu Sztuk Folkwang w Essen. Każdy spektakl powstaje poprzez zbiorowy proces twórczy, budząc do życia nowy wszechświat zamieszkały przez postacie i opowieści. Dzięki ciągłemu odkrywaniu na nowo dyscyplin, takich jak aktorstwo, teatr maski, taniec, clownada, akrobatyka, iluzja, improwizacja, Familie Flöz tworzy unikalną poetykę doświadczenia teatralnego. Od 2001 roku siedzibą Familie Flöz jest Berlin.

Więcej

***

Bilety: 22 632 24 78.
kasa@teatrdramatyczny.pl

www.bilety.teatrdramatyczny.pl

Więcej informacji: http://www.mime.pl/

Strona Warszawskiego Centrum Pantomimy: www.mimecenter.eu

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka)    Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy - nowe (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Scena im. Gustawa Holoubka Teatru Dramatycznego, PKiN, Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close