Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: HAMU – Wydział Muzyczny Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze „Etiudy” i „Mimes movie”

Zdjęcie: Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: HAMU – Wydział Muzyczny Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze „Etiudy” i „Mimes movie”

Etiudy. Fot. Vojtěch Brtnicky

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy i Warszawskie Centrum Pantomimy zapraszają na XVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. XVI edycja festiwalu to podróż po odmiennych biegunach sztuki pantomimy. Wszystkie z prezentowanych spektakli pokazywane są w Polsce po raz pierwszy. W ramach europejskiego projektu „MY MIME” zostaną pokazane przedstawienia Etiudy i Mimes movie w wykonaniu studentów Wydziału Muzycznego Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze (HAMU).

Etiudy

Cykl krótkich komicznych i poetyckich etiud przygotowany został przez studentów katedry pantomimy pod artystyczną opieką Radima Vizváry i Adama Halaša.

Występują: Adam Halaš, Román Horák, Anna Kukuczková, Michaela Stará, Eliška Kasprzyk, Tomáš Kasprzyk, Andrej Lyga i inni.

Czas trwania spektaklu: około 70 minut.

Mimes movie

Natomiast Mimes movie to krótka forma filmowa autorstwa studentów piątego roku Wydziału Muzycznego. Projekt obejmuje różne formy – od horroru, poprzez dokument, aż do klasycznego slapsticku. Udział studentów nie ogranicza się jedynie do aktorstwa – są oni także autorami, dramaturgami oraz reżyserami.

Obsada i reżyseria: Anna Kukuczková, Vojtěch Svoboda, Ondřej Holba, Valéria Daňhová oraz Tomáš Kasprzyk.

Zdjęcia: Jakub Wagner

Nadzór: Adam Halaš i Jakub Wagner

Czas trwania: 25 minut

HAMU – Wydział Muzyczny Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze

Katedra Pantomimy została założona w 1992 roku przez prof. Cibora Turbe, który był jego dyrektorem aż do roku 1999. Następnie do roku 2010 głową wydziału został prof. Boris Hybner. W tamtym okresie program nauczania skupiony był głównie na podstawowych stylach teatru pantomimy (mim, slapstick, clownada). W 2010 roku dyrektorem wydziału został Adam Halaš, który pojawił sie z nowym pomysłem na edukacje aktorów pantomimy i wprowadził go w życie. I tak w dotychczasowym programie studiów pojawiły się nowe bloki tematyczne takie, jak: teatr fizyczny i nowy cyrk. Poprzez połączenie klasycznej pantomimy ze współczesnymi stylami program nauczania zaoferował narzędzia bardziej zbliżone do świata współczesnego.

www.hamu.cz/katedry/katedra-pantomimy

***

Bilety: 22 632 24 78.
kasa@teatrdramatyczny.pl

www.bilety.teatrdramatyczny.pl

Więcej informacji: http://www.mime.pl/

Strona Warszawskiego Centrum Pantomimy: www.mimecenter.eu

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka)    Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy - nowe (miniaturka)     Mime - Federation of European Mime (miniaturka)    My Mime (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Scena Przodownik Teatru Dramatycznego, ul. Olesińska 21

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close