Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Hippocampe Mime Corporel Theatre „Les Collectionneurs”

Zdjęcie: Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Hippocampe Mime Corporel Theatre „Les Collectionneurs”

Fot. Gilles Dantzer

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy i Warszawskie Centrum Pantomimy zapraszają na XVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. XVI edycja festiwalu to podróż po odmiennych biegunach sztuki pantomimy. Wszystkie z prezentowanych spektakli pokazywane są w Polsce po raz pierwszy. W ramach europejskiego projektu „MY MIME” zostanie pokazane przedstawienie Les Collectionneurs francuskiej grupy Hippocame Mime Corporel Theatre. Nowy spektakl Teatru Hippocampe skłania do zastanowienia się nad mnogością ludzkich tożsamości, dzięki postaci kolekcjonera, Josepha Lewisa. Powstanie spektaklu zainspirowały postacie ewoluujące w onirycznym świecie, w którym nie można odróżnić prawdy od fałszu. Joseph Lewis przypomina bohaterów, zagłębiających się w labiryncie, którego sens starają się odnaleźć.

W życiu zawsze jesteśmy sami, i im wcześniej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej sobą pokierujemy.
(Albo jakoś tak)

Bernard Werber

Artyści o spektaklu:
Ułożyliśmy listę materialnych i niematerialnych, przedmiotów lub powtarzających się sytuacji, które znaczą egzystencję. Wyobraziliśmy sobie również, że te kolekcje ożywają, przedstawiając w ten sposób różne oblicza tej samej postaci. Ta postać z kolei ewoluuje w absurdalnym uniwersum, gdzie przedmioty ukazują drogę pomiędzy tym, co realne i tym, co wymyślone. Ta zbiorowa praca zaczęła się od pytania „Kim jesteś?”, a nasze poszukiwania doprowadziły do pracy nad mnogością tożsamości, która charakteryzuje nas lub nasze życie.

W poprzednim spektaklu grupy Pokój Camille, bohaterka, Camille Claudele, poprzez tchnięcie życia w rzeźby Auguste‘a Rodina wymyśliła na nowo własną historię. Porównała tym samym posągi do „aktorów-marionetek”. W Kolekcjonerach twórcy posługują się zamaskowanym bohaterem, który odnajduje się poprzez konfrontację ze swoimi sobowtórami oraz ożywionymi przedmiotami, pochodzącym z jego własnej kolekcji.

Reżyseria: Luis Torreao

Występują: Sonia Alcaraz, Guillaume Le Pape, Melody Maloux i Luis Torreao

Współpraca artystyczna: Sophie Leila Vadrot

Muzyka: Fernando Del Papa

Światła: Eugenie Marcland

Régie Plateau: Thomas Cadelec

Kostiumy: Luce Noyer

Scenografia: Pierre Lecnczner

Rekwizyty: Kristine Ketiladze

Kierownik produkcji: Peggy Riess

Czas trwania spektaklu: około 80 minut.

Hippocame Mime Corporel Theatre poprzez swoje spektakle bada emocje, które zazwyczaj nam umykają, oraz wewnętrzne konflikty, rodzące się w naszych najskrytszych myślach. Pantomima pozwala rzeźbić w tych ledwo wyczuwalnych wibracjach, ponieważ nawiązuje do ambiwalentnych stanów: nieożywionego i ożywionego, śmierci i życia, myśli i ruchu, rzeczywistości i wyobrażenia.Hippocampe od 2003 roku jest wspierany przez Merostwo Paryża oraz Ministerstwa Kultury i Komunikacji, Pomona College z Kaliforni oraz Dom Nauki o Człowieku – Paryż Północ.

Więcej

***

Bilety: 22 632 24 78.
kasa@teatrdramatyczny.pl

www.bilety.teatrdramatyczny.pl

Więcej informacji: http://www.mime.pl/

Strona Warszawskiego Centrum Pantomimy: www.mimecenter.eu

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka)    Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy - nowe (miniaturka)     Mime - Federation of European Mime (miniaturka)    My Mime (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Scena Na Woli Teatru Dramatycznego, ul. Kasprzaka 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close