Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Sara Mangano i Pierre-Ives „Historia pantomimy” – spotkanie

Zdjęcie: Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Sara Mangano i Pierre-Ives „Historia pantomimy” – spotkanie

Sara Mangano i Pierre-Yves Massip. Fot. ze spektaklu Les Aimants, materiały teatru

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy i Warszawskie Centrum Pantomimy zapraszają na XVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. XVI edycja festiwalu to podróż po odmiennych biegunach sztuki pantomimy. Wszystkie z prezentowanych spektakli pokazywane są w Polsce po raz pierwszy. Po raz drugi organizatorzy zapraszają na otwartą prezentację Historia pantomimy, prowadzoną przez charyzmatycznych artystów z Francji. Tegoroczni goście: Sara Mangano i Pierre-Yves Massip z Francji w swym nauczaniu opierają się na zrozumieniu i wykorzystaniu trzech głównych szkół mimu: Marcela Marceau, Étienne’a Decroux i Jacques’a Lecoqa. Wieczór będzie tłumaczony na język polski.

Prowadzenie: Bartłomiej Ostapczuk

Czas trwania: około 70 minut.

Sara Mangano i Pierre-Yves Massip zajmują się teatrem fizycznym, pantomimą oraz dramatyczną pantomimą ciała (corporal dramatique). W drugiej kolejności wykorzystują muzykę, literaturę, taniec i wszelkie związane z nimi formy ekspresji scenicznej. Owocem tych działań jest seria etiud. Każda ma swój unikalnystyl, zainspirowany światem bajek i poezji. Te same baśnie i poezje posłużyły do stworzenia własnej wizji teatru fizycznego. Sara Mangano i Pierre-Yves Massip poznali się w szkole pantomimy Marcela Marceau w 1994 roku. Po dziesięciu latach współpracy z zespołem Marcela Marceau i sprawowania kreatywnego nadzoru nad Acta Fabula Company, w 2010 roku Sara i Pierre-Yves założyli swój własny zespół – The Company Mangano-Massip (ex Autour du Mime).  Ich wysiłki zaowocowały wieloma przedstawieniami, m.in.: Archibald et Margaret, Tell me the truth and other stories, The adventures of Pym the clown, The 4 seasons oraz Les Aimants. Spektakle Compagnie Mangano-Massip wystawiane były we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Singapurze i dzięki Festiwalowi Sztuki Mimu w Polsce.

Więcej

***

Bilety: 22 632 24 78.
kasa@teatrdramatyczny.pl

www.bilety.teatrdramatyczny.pl

Więcej informacji: http://www.mime.pl/

Strona Warszawskiego Centrum Pantomimy: www.mimecenter.eu

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka)    Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy - nowe (miniaturka)     Mime - Federation of European Mime (miniaturka)    My Mime (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Scena Przodownik Teatru Dramatycznego, ul. Olesińska 21

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close