Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Warsztaty festiwalowe

Zdjęcie: Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Warsztaty festiwalowe

Célia Chauviere. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty w trakcieMiędzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu są już tradycją tej imprezy. Co roku organizatorzy starają się zaprosić cenionych aktorów/ nauczycieli, by podzielili się z uczestnikami swoją wizją teatru pantomimy. W tym roku zajęcia poprowadzą: Gregg Goldston (USA), Haruka Moriyama (Japan/ USA), Célia Chauviere (Francja), Vojtěch Svoboda (Czechy). Wszystkie warsztaty tłumaczone będą na język polski.

Koszt: 50 zł za dzień zajęć lub 200 zł za całość; dla posiadaczy kart Warszawskiego Centrum Pantomimy: 40 zł za dzień zajęć lub 150 zł za całość.

Zgłoszenia: warsztaty@mimowie.pl.

Warsztaty Gregga Goldstona i Haruki Moriyamy

Celebrując pierwszy festiwal My Mime w Warszawie, we współpracy z corocznym Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Mimu, Gregg Goldston i Haruka Moriyama przygotowali specjalne zajęcia mistrzowskie dla zaawansowanych mimów i choreografów. Gregg i Haruka, którzy blisko współpracują od 16 lat, spędzili ostatnie trzy rozrysowując na schematach fizyczność techniki Étienne‘a Decroux i łącząc ją z wielopłaszczyznową metodą aktorską oraz projekcją sceniczną Marcela Marceau.

Więcej

Warsztaty Célii Chauviere

Podczas warsztatów nacisk położony będzie na poszukiwanie i usprawnianie ruchu poprzez autentyczność emocji. Poprzez pracę nad jakością prezencji i korzystanie z narzędzi pantomimy, mimu i technik tanecznych, uczestnicy i prowadząca rozwiną bogactwo ruchowe, tak aby uczynić każdy ruch żywym, unikalnym i cennym.

Więcej

Warsztaty Vojtěcha Svobody

Warsztaty koncentrować się będą na pracy z ciałem, niewerbalych działaniach w języku pantomimy. Ważne elementy pracy to: oddech, wzrok i rytm.

Więcej

***

Więcej informacji: http://www.mime.pl/

Strona Warszawskiego Centrum Pantomimy: www.mimecenter.eu

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka)    Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy - nowe (miniaturka)     Mime - Federation of European Mime (miniaturka)    My Mime (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: Warszawskie Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli, ul. Kasprzaka 22 (wejście od ul. Skierniewickiej)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close