Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Tańca ZAWIROWANIA: James Batchelor „Hyperspace”

Zdjęcie: Warszawa/XVI Międzynarodowy Festiwal Tańca ZAWIROWANIA: James Batchelor „Hyperspace”

Fot. Morgan Hickinbotham - High Res

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na wydarzenie inaugurujące XVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca ZAWIROWANIA i polską premierę spektaklu Hyperspace, którego autorem jest James Batchelor. Tegoroczna edycja festiwalu ZAWIROWANIA odbywać się będzie przez kilka miesięcy i potrwa do grudnia.

Hyperspace to próba zbadania miar wykorzystywanych przy pomiarze wielkich niewiadomych we wszechświecie, poczynając od ludzkiego ciała, a kończąc na kosmosie. Jest to studium ludzkiego ciała obserwowanego przez pryzmat kosmologii, czyli projekcji wszechświata wewnątrz ciała i dookoła niego. Zarówno wnętrze, jak i zewnętrze ciała rozebrane zostaje na czynniki pierwsze, w wyniku czego otrzymujemy samokrytykę męskiego ciała oraz jego dominacji w eksploracji kosmosu. W Hyperspace mięsiste ciało wygina się, rozciąga i zmienia niczym obcy przechodzący przemianę, a przy tym wydaje się być ogromne, a zarazem mikroskopijne.

Hyperspace to trzecie dzieło australijskiego choreografa należące do serii, która powstała dzięki ekspedycji naukowej na Antarktykę w 2016 roku. Seria ta jest próbą nawiązania dialogu, współpracy i wymiany między badaniami naukowymi i artystycznymi.

Choreografia, wykonanie: James Batchelor
Kompozytor, realizator dźwięku: Morgan Hickinbotham
Producentka, współtwórczyni: Bek Berger
Oświetlenie: Beizj studio
Grafika: Amber McCartney

James Batchelor (ur. 1992) jest choreografem i performerem z Canberry w Australii. Jego prace charakteryzują się klarownością wizualną, wrażliwością na strukturę przestrzeni oraz zabawą rytmami. Ruch Jamesa hipnotyzuje swym skupieniem i dbałością o szczegóły, przez co wciąga widza w świat zamyślenia i wyobraźni. Jego praktyka łączy w sobie takie dziedziny jak taniec, film, muzyka i rzeźba. W wyniku tego połączenia powstają oryginalne i wciągające dzieła, które trafiają do widzów na całym świecie.

Festiwal finansowany przez m.st. Warszawa.

Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

Wsparcie medialne: taniecPOLSKA.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, ul. Aleksandra Fredry 8

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close