Warszawa/XVII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Gato SA Group „Vai Vem”

Zdjęcie: Warszawa/XVII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Gato SA Group „Vai Vem”

Fot. Paulo Chaves

Wersja do druku

Udostępnij

W czerwcu Warszawa stanie się centrum światowej pantomimy i teatru ruchu. Na scenach Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy (Scena na Woli i Scena Przodownik) w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu publiczność zobaczy swoich stałych ulubieńców. Portugalska grupa Gato SA opowie o miłości i samotności, prezentując oryginalne, minimalistyczne, głębokie i piękne wizualnie podejście do pantomimicznej opowieści. Spektakl prezentuje podróż jako metaforę ludzkiego losu. Widzowie oglądają cztery postacie, ich historie, wrak statku i otwarte morze. W trakcie wydarza się pogoń za miłością, ucieczka przed przeszłością i poszukiwanie miejsca, gdzie można zapuścić korzenie. Vai Vem to podróż, inspirowana migracją jako wizualną przestrzenią oraz fizycznym teatrem jako narzędziem narracji; uniwersalna opowieść o iluzji, lęku, nadziejach i miłości.

Dramaturgia: Ángela Valderrama

Reżyseria: Juan Carlos Agudelo

Występują: Helena Rosa, Marina Leonardo, Raul Oliveira, Tomás Porto

Czas trwania: 70 minut

Grupa GATO SA, założona w 1988 roku w Santo André Secondary School, kładzie największy nacisk na tworzenie i eksperymentowanie z różnymi gatunkami sztuki. Portugalscy artyści inspiracji szukają w podróżach i tradycji teatru ruchu.

Program, opisy spektakli i szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie: http://www.mime.pl/

Bilety

www.biletyteatrdramatyczny.pl
tel. 22 656 68 44
kasa@teatrdramatyczny.pl

Organizatorzy:

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy, Warszawskie Centrum Pantomimy.

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka) Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy - nowe (miniaturka)

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close