Warszawa / XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: B’cause Dance Company „Kepler 22b”

Zdjęcie: Warszawa / XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: B’cause Dance Company „Kepler 22b”

B’Cause Dance Company „Kepler 22b”. Materiały własne organizatora

Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania oraz Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają na spektakl  B’cause Dance Company pt. Kepler 22b, w ramach XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Przyszłość Ziemi została przesądzona. Jeśli nie powstrzymamy naszych przyzwyczajeń do nadmiernego dobrobytu oraz ekspansji na naturę, planeta Ziemia nie będzie zdatna do życia w ciągu kilku tysięcy lat. Naukowcy już znaleźli możliwą drugą przystań dla człowieka – planetę Kepler 22b. To właśnie tam rozgrywa się akcja spektaklu, gdzie budowniczowie nowego ustroju próbują stworzyć nowy, lepszy świat. Czy stworzą tam utopię? Czy wystawieni na próbę i kierowani przez instynkt okażą się dobrymi ludźmi czy może wręcz przeciwnie – ominięcie warstwy uprzejmości wydobędzie z nich to, co najgorsze i pozbawi ich empatii? Będą powielać błędy obecnego świata czy uda im się wyciągnąć z nich wnioski i zatrzymać powtarzające się w historii zapętlone koła zdarzeń? Jaka jest natura człowieka? Po stanfordzkim eksperymencie Philip Zimbardo napisał: „Możemy przyjąć, że większość ludzi przez większość czasu pozostaje istotami moralnymi. Lecz wyobraźcie sobie, że owa moralność jest jak drążek skrzyni biegów, który od czasu do czasu zostaje przełączony na luz”. Który bieg zostanie wrzucony na planecie Kepler 22b?

Realizatorzy:

Choreografia: Bartek Woszczyński
Konsultacje dramaturgiczne: Patryk Dariusz Gacki
Tancerze: Anna Banasik, Michał Góral, Dorota Koprowska, Dominika Stróżewska, Bartek Woszczyński
Muzyka: ATMO Music Productions
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska
Projekt materiałów graficznych: Renata Orzeszek | Bez szablonu

O zespole:

B’cause Dance Company jest teatrem tańca działającym przy Fundacji B’cause. Naszą misją jest tworzenie spektakli na najwyższym tanecznym i artystycznym poziomie, poruszając tematy, które są aktualne, ważne i warte skomentowania. Nie wierzymy, że zmienimy świat jedynie tańcząc, ale wierzymy, że poprzez nasze spektakle zainspirujemy innych do tej zmiany.

O wydarzeniu: link

***

Pełny program Festiwalu: link

Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania powstał w 2005 roku z inicjatywy Włodzimierza Kaczkowskiego i Elwiry Piorun. Początkowo celem inicjatywy była konfrontacja zespołów z Europy Środkowej, wymiana doświadczeń i różnorodnych technik pracy w dziedzinie tańca. Z czasem impreza zaczęła się rozrastać, a jej gośćmi byli już nie tylko artyści europejscy – w Warszawie gościli twórcy z Azji, Ameryki Północnej i Południowej. W tym roku festiwal kończy 18 lat – co będzie zarówno pretekstem do hucznego świętowania urodzin, jak i do podsumowań i wspomnień.

Festiwal jest współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizator: Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania
Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

***

Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia może być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń Festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

 

 

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ul. G. Bruna 9

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close