Warszawa / XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Cía Daniel Abreu „La Desnudez”

Zdjęcie: Warszawa / XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Cía Daniel Abreu „La Desnudez”

XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania. Materiały własne organizatora

Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania oraz Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają na spektakl La Desnudez Cía Daniel Abreu, w ramach XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania.

Wersja do druku

Udostępnij

O Danielu Abreu:

Daniel Abreu urodził się na Teneryfie, gdzie po raz pierwszy zainteresował się ruchem fizycznym i sceniczną ekspresją. Uzyskał dyplom z psychologii na Universidad de Educación Distancia. Współpracował z licznymi teatrami tańca i grupami tanecznymi w Hiszpanii, a także asystował przy wielu produkcjach międzynarodowych.

Jego teatr zrealizował ponad trzydzieści spektakli i regularnie zapraszany jest do różnych krajów Europy, Ameryki i Azji. Ich spektakle były prezentowane na Circuito de Red de Teatros Alternativas cztery lata z rzędu, dwa razy na Aerowaves (2009 i 2011), a także w ponad 17 krajach, takich jak Dania, Brazylia, Niemcy, Korea, Portugalia, Polska, Słowenia i Szwajcaria.

Choreograf po raz kolejny nawiązuje współpracę z działającym w Warszawie od 2005 roku Teatrem Tańca Zawirowania, którego założycielami są Elwira Piorun, była solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie oraz reżyser Włodzimierz Kaczkowski, który najczęściej odpowiada za dramaturgię spektakli. W skład zespołu wchodzą tancerze ze zróżnicowanym doświadczeniem w technikach pracy z ciałem – od tańca klasycznego, poprzez taniec współczesny. Połączenie różnych doświadczeń tancerzy daje ciekawy efekt sceniczny, poszerzając potencjał twórczy zespołu. Głównym założeniem twórców Zawirowań jest wykorzystanie współczesnych technik tańca do tworzenia spektakli o charakterze narracyjnym.

Realizatorzy:

Reżyseria, choreografia i scenografia: Daniel Abreu
Wykonanie: Dácil González, Daniel Abreu
Muzyka na żywo: Hugo Portas
Wykorzystana muzyka: Tarquinio Merula, Claudio Monteverdi, Gabriel Fauré i Henry Purcell
Projekt oświetlenia: Irene Cantero
Rzeźba: David Benito
Kostiumy: Angeles Marín
Koordynacja techniczna: David Benito
Asystent produkcji: Teresa Rivera
Menedżer: Elena Santonja · Esmanagement
Koproducenci: Teatros del Canal y Festival Danzatac.
Współpracownicy: Auditorio de Tenerife, Centro de Danza, Kanał i Teatro Victoria de Teneryfie

Więcej o wydarzeniu: link

***

Pełny program Festiwalu: link

Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania powstał w 2005 roku z inicjatywy Włodzimierza Kaczkowskiego i Elwiry Piorun. Początkowo celem inicjatywy była konfrontacja zespołów z Europy Środkowej, wymiana doświadczeń i różnorodnych technik pracy w dziedzinie tańca. Z czasem impreza zaczęła się rozrastać, a jej gośćmi byli już nie tylko artyści europejscy – w Warszawie gościli twórcy z Azji, Ameryki Północnej i Południowej. W tym roku festiwal kończy 18 lat – co będzie zarówno pretekstem do hucznego świętowania urodzin, jak i do podsumowań i wspomnień.

Festiwal jest współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizator: Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania
Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

***

Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia może być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń Festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, pl. Defilad 1

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close