Warszawa / XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Teatr Tańca Zawirowania „Opowiedz nam o przyszłości”

Zdjęcie: Warszawa / XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Teatr Tańca Zawirowania „Opowiedz nam o przyszłości”

Teatr Tańca Zawirowania „Opowiedz nam o przyszłości”. Materiały własne organizatora

Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania oraz Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają na spektakl Teatru Tańca Zawirowania pt. Opowiedz nam o przyszłości, w ramach XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi”.

Przedstawienie Opowiedz nam o przyszłości jest inspirowane twórczością Lema, a w szczególności jego powieścią Solaris. Zajmuje się bohaterem, który skierowany na obcą planetę mierzy się samotnie ze swoimi wspomnieniami, z lękami i traumami. Postawiony na przeciwko oceanu, który materializuje jego wizje, musi sam określić, na ile chce im się przeciwstawić, a na ile ulec. Wspaniała metafora ludzkiej egzystencji opisana przez Lema staje się obecnie jeszcze bardziej aktualna w czasach, kiedy technologie próbują manipulować umysłami ludzkimi. Dodatkową wartością przedstawienia jest ruch i taniec stanowiący podstawowy środek przekazu. Dzięki temu historia nabiera głębszego znaczenia. Wszystko to dzieje się to w otoczeniu filmowych realizacji, które już dawno stały się częścią naszego życia. Czy to jest przyszłość czy już teraźniejszość i czy na pewno musi dziać się na obcej planecie?

Realizatorzy:

Choreografia: Elwira Piorun
Scenariusz: Włodzimierz Kaczkowski
Opracowanie wizualne: Julia Ruszczyńska
Zdjęcia: Piotr Szymański
Animacja: Dominika Struzik
Obsada: Michał Góral, Anna Banasik

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza Kulturalne pomosty.

Więcej o wydarzeniu: link

***

Pełny program Festiwalu: link

Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania powstał w 2005 roku z inicjatywy Włodzimierza Kaczkowskiego i Elwiry Piorun. Początkowo celem inicjatywy była konfrontacja zespołów z Europy Środkowej, wymiana doświadczeń i różnorodnych technik pracy w dziedzinie tańca. Z czasem impreza zaczęła się rozrastać, a jej gośćmi byli już nie tylko artyści europejscy – w Warszawie gościli twórcy z Azji, Ameryki Północnej i Południowej. W tym roku festiwal kończy 18 lat – co będzie zarówno pretekstem do hucznego świętowania urodzin, jak i do podsumowań i wspomnień.

Festiwal jest współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizator: Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania
Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

***

Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia może być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń Festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

 

 

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ul. G. Bruna 9

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close