Warszawa / XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Warsztat z Danielem Abreu

Zdjęcie: Warszawa / XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Warsztat z Danielem Abreu

XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Warsztat z Danielem Abreu. Materiały własne organizatora

Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania oraz Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają na warsztat odbywający się w ramach XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania. Zajęcia poprowadzi Daniel Abreu.

Wersja do druku

Udostępnij

Opis zajęć:

Daniel Abreu w swoim procesie nauczania koncentruje się na ciele i jego odpowiednim wykorzystaniu w oparciu o wiedzę fizyczną, na jego ograniczeniach i możliwościach. Wciąż pracując z tańcem formalnym, zgłębia tematykę struktury ciała, gestów i ciała w ruchu. Wykorzystamy tę wiedzę, aby zagłębić się w strukturę ciała i jego mobilność. Świadomość komórkowa, struktura ciała, podpory, ciężar, impuls, kierunek, projekcja… Technika jako instrument integrujący ciało, które przekazuje komunikat, ciało obdarzone świadomością. Poprzez sekwencje choreograficzne, wzorce improwizacji, gry, dynamikę grupy i adnotacje, poczujemy i wyłapiemy to, co sprawia, że poruszamy się swobodniej. Adresatami zajęć są osoby zainteresowane ruchem scenicznym. Aby chronić kolana, zaleca się stosowanie nakolanników.

O artyście:

Daniel Abreu jest tancerzem i choreografem pochodzącym z Teneryfy, gdzie rozpoczął swoje dociekliwe studia nad ruchem ciała i ekspresją sceniczną. W trakcie studiów artystycznych uzyskał również dyplom z psychologii, co przekłada się na przemyślaną poetycką symbolikę jego choreografii. Jako performer doskonalił swoje umiejętności taneczne w wielu różnych zespołach tanecznych oraz krajowych organizacjach tanecznych i teatralnych, a jako twórca zgromadził bogate doświadczenie w ponad pięćdziesięciu dotychczasowych produkcjach. Spektakle te były wystawiane w wielu krajach, a ich przychylne przyjęcie zarówno przez krytyków, jak i publiczność zaowocowało wieloma nagrodami. Dzięki temu zespół Daniela Abreu od lat jest jednym z najbardziej znanych zespołów na scenie tanecznej. Projekt tego zespołu powstał dopiero w 2004 roku, o czym łatwo zapomnieć, biorąc pod uwagę ogrom kreacji i współpracy, które złożyły się na to, co znamy jako Daniel Abreu Company. W wyniku całej tej twórczej pracy Daniel Abreu był zapraszany do prowadzenia różnych warsztatów i kursów, podczas których dzielił się swoją wizją twórczą i technikami ekspresji ciała. Daniel był również dyrektorem artystycznym LAVA Compañía de Danza, zespołu tanecznego Auditorio de Tenerife w latach 2018–2020. Ponadto nadal ściśle współpracuje przy innych projektach z takimi twórcami, jak Fattoria Vittadini, Zagreb Dance Company, Nomadas Company, Titoyaya Company i Teatr Zawirowania. W 2011 roku znalazł się także w prestiżowym gronie artystów europejskiego programu Modul Dance.
Wśród wielu nagród otrzymanych w trakcie swojej bogatej kariery, najważniejsze z nich to National Dance Prize 2014 for Creation, przyznana przez Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu. Prowadził zajęcia i kursy w różnych teatrach, na festiwalach i w ośrodkach szkoleniowych w Europie, Azji i Ameryce, skupiając się na formie i ekspresji ciała.

Termin:

1 lipca godz. 17.30–19.00

Miejsce:

Warsztat odbędzie się w Akademii Tańca Zawirowania przy ulicy Wspólnej 61 w Warszawie.

Cena:

1,5 godz. warsztatu – 60 zł

Płatność i zapisy:

https://app.fitssey.com/akademiazawirowania/frontoffice…

Instrukcja:

  1. Zarejestruj się w systemie Fitssey.
  2. Wybierz z zakładki „Grafik” interesującą Cię datę.
  3. Kliknij w „Zapisz się”.
  4. Zakup karnet na warsztaty za pomocą wybranej przez siebie metody

Poziom open

***

Festiwal finansowany przez m.st. Warszawa. Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie


Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia może być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

Więcej o wydarzeniu: link

***

Pełny program Festiwalu: link

Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania powstał w 2005 roku z inicjatywy Włodzimierza Kaczkowskiego i Elwiry Piorun. Początkowo celem inicjatywy była konfrontacja zespołów z Europy Środkowej, wymiana doświadczeń i różnorodnych technik pracy w dziedzinie tańca. Z czasem impreza zaczęła się rozrastać, a jej gośćmi byli już nie tylko artyści europejscy – w Warszawie gościli twórcy z Azji, Ameryki Północnej i Południowej. W tym roku festiwal kończy 18 lat – co będzie zarówno pretekstem do hucznego świętowania urodzin, jak i do podsumowań i wspomnień.

Festiwal jest współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizator: Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania
Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

***

Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia może być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń Festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

 

 

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:30

Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close