Warszawa / XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Warsztat z Seo Jeong Bin

Zdjęcie: Warszawa / XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Warsztat z Seo Jeong Bin

XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Warsztat z Seo Jeong Bin. Materiały własne organizatora

Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania oraz Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają na warsztat odbywający się w ramach XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania. Jak co roku można wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez artystów występujących podczas tego festiwalu. Tym razem poprowadzi je Seo Jeong Bin.

Wersja do druku

Udostępnij

O warsztacie Seo Jeong Bin:

Sesja opiera się na moim mechanizmie ruchu, który można zaobserwować w moich pracach. Praca obejmuje różne rodzaje ruchu. Podczas niej opowiem o tym, jak wyraziłam cierpienie Ziemi poprzez kształt i fakturę ciała – elementy które są głównie wykorzystywane w moich pracach. Nie ma problemu, czy uczestnik jest profesjonalnym tancerzem czy amatorem, natomiast jeśli otrzymamy informacje o uczestniku przed sesją, pomoże nam to sprawdzić program nauczania. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do proponowanej metody nauczania.

Biografia Seo Jeong Bin:

Seo Jeong Bin jest tancerką i choreografką z Daegu w Korei Południowej. Tańczy od dzieciństwa i jest tancerką hip-hop, baletu i tańca współczesnego. Wraz ze znajomymi założyła PYDANCE w 2020 roku, jest również dyrektorem programowym Daegu Dance Ground (od 2021 roku), festiwalu tańca organizowanego, produkowanego i promowanego przez organizację. W 2021 roku wykorzystała elementy swojej metody ruchowej, Ripen Movement, w swoim stażu specjalistycznym z tancerzami amatorami i zaprezentowała swój program pokazowy pt. Stars and Roof. Ripen Movement można zaobserwować w jej pierwszym solowym i reprezentatywnym programie pt. There was no room for food, zainspirowanym koreańskim przysłowiem „Im bardziej ryż dojrzewa, tym niżej opuszcza swoje kłosy” – ruch ten łączy w sobie lekkość i ciężar. W 2022 roku jej solowy pokaz There was no room for food będzie prezentowany na festiwalu tańca współczesnego Contact w Singapurze oraz na festiwalu tańca współczesnego w Meksyku.

Termin:

26 czerwca godz. 17.30–19.00

Miejsce:

Warsztat odbędzie się w Akademii Tańca Zawirowania przy ulicy Wspólnej 61 w Warszawie.

Cena:

1,5 godz. warsztatu – 60 zł

Płatność i zapisy:

https://app.fitssey.com/akademiazawirowania/frontoffice…

Instrukcja:

  1. Zarejestruj się w systemie Fitssey.
    2. Wybierz z zakładki „Grafik” interesującą Cię datę.
    3. Kliknij w „Zapisz się”.
    4. Zakup karnet na warsztaty za pomocą wybranej przez siebie metody

Poziom open

***

Pełny program Festiwalu: link

Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania powstał w 2005 roku z inicjatywy Włodzimierza Kaczkowskiego i Elwiry Piorun. Początkowo celem inicjatywy była konfrontacja zespołów z Europy Środkowej, wymiana doświadczeń i różnorodnych technik pracy w dziedzinie tańca. Z czasem impreza zaczęła się rozrastać, a jej gośćmi byli już nie tylko artyści europejscy – w Warszawie gościli twórcy z Azji, Ameryki Północnej i Południowej. W tym roku festiwal kończy 18 lat – co będzie zarówno pretekstem do hucznego świętowania urodzin, jak i do podsumowań i wspomnień.

Festiwal finansowany przez m.st. Warszawa. Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania
Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

***

Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia może być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń Festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

 

 

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close