Warszawa/XXI Festiwal Sztuka Ulicy: Teatr Delikates „Pozor už nemôžem”

Zdjęcie: Warszawa/XXI Festiwal Sztuka Ulicy: Teatr Delikates „Pozor už nemôžem”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Pozor už nemôžem stanowi interaktywny teatr jednego aktora i niestereotypowo użytych przedmiotów – rekwizytów. Piosenki, wiersz, żywe słowo, improwizacja. Przedstawienie podejmuje temat istnienia św. Graala. Czy istnieje Graal? Jeśli tak, to gdzie się on znajduje? Przy tak rozwiniętej świadomości jaką dziś obserwujemy i możliwościach technologicznych, znalezienie Graala nie powinno być trudnym zadaniem. Jednak do tej pory Graal pozostaje legendą i mitem. Zadając sobie całą masę pytań dotyczących Graala dochodzimy do wniosku, że może on być wszystkim i wszędzie. Jedni go bagatelizują, inni zatracają się w poszukiwaniach. Istnienie Graala jest zagadnieniem intrygującym, jak również zabawnym (bo ile można bić pianę na ten temat?). Pozor už nemôžem.

Scenariusz, reżyseria, wykonanie: Wiktor Malinowski
Tekst: Riho Kiruagas
Monidło: Piotr Jahołkowski
Muzyka: Maciek Kierzkowski
Zdjęcia: Barbara Songin, Roland Okoń

Premiera: 23.06.2011

Teatr Delikates powstał w 2007 roku, nazwę zapożyczając od dobrze znanych sklepów zwanych Delikatesami. Jego założycielem i pomysłodawcą jest Wiktor Malinowski. Celem Teatru Delikates jest tworzenie teatru pełnego smakowitych specjałów. Wiktor Malinowski dodaje własne elementy puzzli do układanki zwanej codziennością. Ingerencja performerów w otaczającą rzeczywistość pozwala im dostrzec w miejscach pozornie rozpoznanych zawsze coś nowego, często zaskakującego. Zdarza się, że dzięki swym działaniom odkrywają urocze strony miejsc i rzeczy już opatrzonych, niepotrzebnie wymazanych z pamięci. Forma działalności Teatru Delikates jest różna i wynikająca z potrzeby ingerencji w zastaną przestrzeń. W teatrze dominuje ruch, plastyka oraz żywe improwizowane słowo. Zespół specjalizuje się w działalności performatywno – happeningowej, ma też na swoim koncie wykonanie jednego z większych murali w Polsce Kamień i co (na kamienicy przy ul. Waliców 14 w Warszawie). Dla Wiktora Malinowskiego nie jest ważne definiowanie stylu czy formy prac teatru – liczy się osiągnięcie wspólnego przeżycia w ciągłym odkrywaniu wszystkiego tego co ważne, a niestety zbyt często bagatelizowane.

Wiktor Malinowski – aktor-performer (z wykształcenia ślusarz-spawacz, technolog wodny), stypendysta The School for Mime Theatre w USA. Naczelnik Instytutu Badań Ośrodka Tożsamości IBOT. Prowadzi warsztaty z dramaturgii ruchu i happeningu Matka Ziemia oraz naukę chodzenia na szczudłach. Współpracuje z Teatrem Wielkim – Opera Narodowa, Teatrem Dramatycznym m.st. Warszawy oraz Teatrem A3. Występował na wielu festiwalach w Polsce, Niemczech, Litwie, Belgii, USA, Wielkiej Brytanii, Serbii, Kosowie, Ukrainie, Hiszpanii, Katarze.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Rynek Nowego Miasta

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close