Warszawa: XXI Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2014: Prelekcja dr Joanny Szymajdy na temat twórczości Maguy Marin

Zdjęcie: Warszawa: XXI Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2014: Prelekcja dr Joanny Szymajdy na temat twórczości Maguy Marin

Portrait of Maguy Marin. Photo: Michel Cavalca.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas XXI edycji Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji ROZDROŻE pokazana zostanie twórczość artystów z Francji  i z Polski. Przypomniana zostanie sztuka  dwóch wybitnych twórców działających na pograniczu sztuk performatywnych i wizualnych: choreografki francuskiej Maguy Marin i polskiego reżysera i plastyka Tadeusza Kantora, którego rocznica stulecia urodzin będzie obchodzona w 2015 roku, oraz prace sytuujące się w kręgu inspiracji ich sztuką. Festiwal rozpocznie prelekcja dr Joanny Szymajdy na temat twórczości Maguy Marin.

Zespół Compagnie Maguy Marin założony w 1978 roku jest jedną z czołowych francuskich grup tańca współczesnego. Maguy Marin jest uznawana za wybitną nowatorkę, tworzącą na pograniczu tańca, teatru i sztuk wizualnych. Artystka jest autorką i choreografką ponad 40 spektakli prezentowanych w większości krajów Europy. Występ na festiwalu ROZDROŻE 2014 – to druga wizyta artystki w Polsce (po wielu latach od pierwszej).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: CSW Zamek Ujazdowski, Sala Kino/Audytorium

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close