Warszawa: XXI Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2014: Teatr Academia „Strona po stronie”

Zdjęcie: Warszawa: XXI Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2014: Teatr Academia „Strona po stronie”

Fot. Hektor Werioz.

Wersja do druku

Udostępnij

W spektaklu Strona po stronie bohater – dojrzały mężczyzna – przywołuje kobiety swojego życia. Zaproszone do spektaklu wykonawczynie operują różnymi technikami tańca i ruchu (m.in. akrobatyka artystyczna, modern dance, taniec towarzyski, itp.). Strona po stronie jest też impresją o fenomenie przemijania, poszukiwaniu ideału, naiwności, potrzebie wzruszeń, kategoryczności piękna, niedojrzałości, wszystkich tych rzeczach o których myślimy przeglądając albumy ze zdjęciami. Strona po stronie to spektakl z obszaru tzw. teatru narracji wizualnej. Budowany sekwencjami obrazów, wyrazistą plastyką przestrzeni teatralnej i charakterem ruchu scenicznego. Zasadniczą rolę dla animacji owych sekwencji odgrywa muzyka, istotna zarówno jako nośnik dynamiki, jak i znaczeń. Spektakl nie operuje narracją liniową, czy następstwami skutkowo-przyczynowymi. Jest impresyjną grą potocznych zachowań i „kliszowych” sytuacji. Aktorzy doprowadzają je do syntetycznych znaków teatralnych, by następnie zbudować z nich świat autonomiczny i wieloznaczny.

Po spektaklu 29 października odbędzie się spotkanie z twórcami.

Spektakl autorski w reżyserii Romana Woźniaka

Muzyka: Wojciech Urbański

Ruch sceniczny: zespół

Kostiumy/stylizacje: Zuzanna Sapeta

Wideo: Hektor Werioz

Występują: Ewa Ampulska,  Magdalena Fejdasz,  Diana Kamaron, Marta Kossakowska,  Katarzyna Sikora,  Marta Suzin, Krzysztof Franieczek

Teatr Academia założyli w 1993 roku plastycy i scenografowie: Roman Woźniak i Marcin Jarnuszkiewicz. Przedstawienia teatru „Academia” łączą narrację wizualną z muzyką, ruchem i tańcem. Zespół występował na wielu festiwalach teatralnych w Polsce oraz w Niemczech i w Wielkiej Brytanii.

HARMONOGRAM FESTIWALU

        

Organizatorem festiwalu „Rozdroże 2014” jest Fundacja Sztuka i Współczesność we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Organizację festiwalu dofinansowano ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy oraz Instytutu Francuskiego w Warszawie. Partnerem i współorganizatorem pokazu spektaklu BiT Compagnie Maguy Marin jest Teatr Wielki – Opera Narodowa.

Więcej

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Academia, ul. 11 Listopada 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close