Warszawa: XXI Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2014: Teatr Cinema „Rewia ognia”

Zdjęcie: Warszawa: XXI Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2014: Teatr Cinema „Rewia ognia”

Zdjęcie z próby. Fot. Marcin Oliva Soto.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Rewia ognia został zainspirowany poetycką prozą Edmonda Jabèsa. Z Księgi pytań jego autorstwa wybrano motyw miłosnej korespondencji między bohaterami. Ponad, a może w centrum Holokaustu, autor opisuje historię miłości dwojga młodych ludzi. Bohaterowie oddzieleni od siebie „wymyślają” normalny świat, konstruują nieistniejące przedmioty i dopisują do nich ich nowe funkcje. Wielka machina wojenna ze swoją logiką zostaje zniwelowana przez nową logikę przedmiotów niepotrzebnych z wymyśloną nową pożytecznością. Spektakl jest kontynuacją pracy rozpoczętej w 2008 w Acco Theatre Center w ramach Polskiego Roku w Izraelu, organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.

Teatr Cinema z Michałowic – założony w 1992 roku przez plastyków i aktorów zespół jest jednym z najbardziej oryginalnych i cenionych polskich teatrów poszukujących, nawiązujących do tradycji polskiej i europejskiej awangardy teatralnej (m.in. do twórczości Tadeusza Kantora). Zespół występował na wielu festiwalach, m.in. w Niemczech, Szwajcarii i w Izraelu.

Koncepcja, reżyseria i scenografia: Zbigniew Szumski

Występują: Małgorzata Walas-Antoniello, Izabela Terek-Jopkiewicz, Monika Strzelczyk, Irad Mazliah, Jan Kochanowski, Tadeusz Rybicki

Koordynator i kostiumy: Katarzyna Rotkiewicz-Szumska

HARMONOGRAM FESTIWALU

        

Organizatorem festiwalu „Rozdroże 2014” jest Fundacja Sztuka i Współczesność we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Organizację festiwalu dofinansowano ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy oraz Instytutu Francuskiego w Warszawie. Partnerem i współorganizatorem pokazu spektaklu BiT Compagnie Maguy Marin jest Teatr Wielki – Opera Narodowa.

Więcej

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: CSW Zamek Ujazdowski, Budynek Laboratorium, Sala im. Wojciecha Krukowskiego, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close