Warszawa/XXII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2015: Prelekcja Emily Wienfield o twórczości Wayne’a McGregora

Zdjęcie: Warszawa/XXII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2015: Prelekcja Emily Wienfield o twórczości Wayne’a McGregora

Fot. Ravi Deepres

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas XXII edycji Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji „ROZDROŻE” prezentowana będzie sztuka artystów z Wielkiej Brytanii i  Polski. Pokazana zostanie twórczość dwóch zespołów tańca współczesnego tworzących spektakle łączące taniec, muzykę i rozbudowaną warstwę wizualną oraz dwóch teatrów eksperymentujących z obrazem i przestrzenią: słynnego zespołu Company Wayne McGregor z Londynu i Warszawskiego Teatru Tańca oraz cenionego teatru Stan’s Cafe z Birmingham i obchodzącego jubileusz teatru Scena Plastyczna KUL z Lublina. Pokazom spektakli będą towarzyszyć prelekcje i spotkania z artystami.

24 października 2015 o godzinie 16.00 Emily Wienfield wygłosi prelekcję poświęconą twórczości Wayne’a McGregora. Wstęp wolny!

Najważniejszym wydarzeniem jest niewątpliwie prezentacja spektaklu FAR Wayne’a McGregora –współtworzona i wykonywana przez zespół tańczący na tle ruchomego ekranu, na którym wyświetlane są abstrakcyjne obrazy. Zainspirowany przez czas Oświecenia spektakl odnosi się do epoki, która radykalnie zmieniła podejście do rozumienia ludzkiego ciała. W rytm sugestywnej muzyki Bena Frosta dziesięciu tancerzy konfrontuje współczesną wrażliwość z deformacjami, zmysłowością i uczuciami właściwymi dla wieku XVIII.  Prezentacja 25 października 2015 roku godz. 19.00 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbywa się jednocześnie w ramach VII Dniach Sztuki Tańca.

Trailer

Więcej o spektaklu

Do pobrania:

PROGRAM

TRAILER

Organizacja festiwalu dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Stołecznego Warszawy.

Partner: British Council Poland

 

Partner CSW: REGENT Warsaw Hotel

 

Współpraca medialna: SZUSTOW. Kultura i Komunikacja

 

Patroni medialni CSW: Gazeta Wyborcza, Wyborcza.pl Warszawa, Gazeta Co Jest Grane, taniecPOLSKA.pl, TOK FM, ELLE, ELLE DECORATION, Esquire Polska, Aktivist, artinfo.pl, Stolica

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)        Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)    Logo British Council (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close