Warszawa: Yaniv Mintzer „Nadając improwizacji kontaktowej znaczenie” – warsztat

Zdjęcie: Warszawa: Yaniv Mintzer „Nadając improwizacji kontaktowej znaczenie” – warsztat

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Andrzej Woźniak zaprasza na warsztaty Nadając improwizacji kontaktowej znaczenie, które poprowadzi Yaniv Mintzer.

Koszt: 260-360 zł (ile możesz) przy wpłacie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 złotych do 20 kwietnia 2016 roku i 300-400 zł przy wpłacie zaliczki po tym terminie.

Zgłoszenia i pytania: kinspiracje@gmail.com

Andrzej Woźniak: Zdaję sobie sprawę z tego, że w coraz więcej dzieje się w polskim kontakcie a szczególnie dużo będzie się działo właśnie w maju i latem. Nie chciałbym, żeby pieniądze stanęły na przeszkodzie w udziale w warsztacie z tak niezwykłym nauczycielem jak Yaniv. Tym z uczestników, dla których będzie on stanowił finansowe obciążenie, proponuję zapłatę w bardziej przystępnych ratach (szczegóły mailowo).

Yaniv Mintzer o warsztacie:

Podczas tego 15-godzinnego warsztatu chciałbym skupić się na tym, co postrzegam jako najbardziej wartościowe w moim tańcu – na umiejętności odprężenia się i odpoczynku w jego trakcie. Umiejętność ta polega na obniżeniu napięcia mięśniowego w celu wydobycia z ciała potencjału, wydajności i świeżości. W czasie warsztatu będziemy zgłębiać zagadnienia grawitacji i centrum ziemi, które stanowi prawdziwe centrum naszego ruchu oraz bezpośrednie źródłem naszego podparcia a także punkt odniesienia.
Spróbujemy na nowo spojrzeć na znajome tematy, takie, jak: spirale, oddawanie ciężaru, zawieszenie czy upadanie, używając do tego wyobrażeń i przedmiotów, które mogą wzmocnić nasze ich rozumienie. Wprowadzę pracę z dotykiem, która przybliży nam funcjonalność ciała. Będę również wielokrotnie odwoływał się do wyobraźni oraz intuicji. Materiał będzie przeznaczony dla osób o różnych poziomach doświadczenia w improwizacji kontaktowej. Znajomość podstaw tej techniki ruchu będzie pomocna.

Yaniv Mintzer – tancerz, muzyk, terapeuta. Uczy improwizacji kontaktowej od ponad 10 lat. Pracuję z amatorami, ale również w szkołach tańca i z zawodowymi zespołami tanecznymi. Obecnie prowadzi zajęcia w Jerusalem Dance Academy i w szkole teatru wizualnego. Od 7 lat regularnie podróżuje z warsztatami po Europie. Prowadzi autorski roczny kurs kontaktu dla zaawansowanych.
Nagrywa i wykonuje muzykę do tańca. Tworzy również własne piosenki z hebrajskimi tekstami. Ma także uprawnienia do pracy jako terapeuta manualny wg metody Ilana Leva, która stanowi dla niego wielką inspirację.

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close