Warszawa/Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki/„GAP SIĘ!”: Teatr 21 „PokaZ”

Zdjęcie: Warszawa/Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki/„GAP SIĘ!”: Teatr 21 „PokaZ”

Teatr 21 „PokaZ” © Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki

Wersja do druku

Udostępnij

Performans PokaZ to spotkanie z osobami, które z różnych względów przyciągają intensywne spojrzenia i nie wpisują się we współczesną cielesną oraz społeczną normę. Siódemka artystów i artystek z obszaru teatru, tańca i performansu zaprosi widzów do stworzenia unikatowej sytuacji performatywnej. Napięcia będą wyznaczane przez relacje oparte na patrzeniu, na różnych sposobach interakcji oraz strategiach zachowań związanych z tym, jak widzimy siebie i innych. Przywołując dzieła sztuki tematyzujące spojrzenie, odwołując się do ujęcia naukowego, medycznego i konsumenckiego, artyści zadadzą pytanie o to, co wyznacza granice ludzkiej różnorodności. Realizacji jakich obrazów oczekujemy od przedstawicieli określonych grup społecznych? Jakie widoki uznajemy za niedopuszczalne, a jakie jedynie za nietypowe? Jak wizualne oczekiwania realizują się w języku, którym się ze sobą porozumiewamy?

Performans dla osób powyżej 18. roku życia.

Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy (PJM).

performerzy: Diana Bastos Niepce, Maciej Kasprzak, Michał Pęszyński, Aleksandra Skotarek, Wojciech Stępień, Helena Urbańska, Katarzyna Żeglicka
reżyseria, ruch sceniczny: Justyna Wielgus
dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
teksty na podstawie improwizacji performerów
scenografia, kostiumy: Wisła Nicieja
wideo: Wojtek Kaniewski
muzyka / wybór: Justyna Wielgus
światło, dźwięk: Robert Romanowski
producentka: Magdalena Grudziecka

Performans wyprodukowany przez Teatr 21.
Wydarzenie współfinansowane ze środków m.st. Warszawy.
Wydarzenie w ramach GAP SIĘ! – drugiego sezonu Centrum Sztuki Włączającej, realizowanego przez Teatr 21 w ramach Domu Tymczasowego Teatru 21 w Zachęcie.

Projekt realizowany jest w  partnerstwie z Zachętą – Narodową Galerią Sztuki, jako część wystawy: Zmiana ustawienia – Polska scenografia teatralna i społeczna XX i XXI wieku, gdzie Teatr 21 posiada „Dom Tymczasowy”.

Współfinansowane ze środków m.st. Warszawy:
warszawa

Rezydencja Diany Bastos Niepce dzięki wsparciu:
iportunusGDAporcul

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Zachęta, plac Stanisława Małachowskiego 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close