Warszawa: „Zapisane w ciele” – wystawa. Kuratorka: Izabela Kowalczyk

Zdjęcie: Warszawa: „Zapisane w ciele” – wystawa. Kuratorka: Izabela Kowalczyk

Fot. B. Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Sylwia Chutnik * Patrycja Dołowy * Julia Fiedorczuk * Magda Franczak * Urszula Kluz-Knopek * Katarzyna Zuzanna Krakowiak * Danka Milewska * Małgorzata Rejmer * Bianka Rolando

Wystawa z udziałem artystek wizualnych oraz pisarek podejmuje problem znaczenia doświadczeń cielesnych, świadomości i pamięci  ciała będącego naszym podstawowym medium.

Ciało przedstawione jest tu jako palimpsest, wielowarstwowy tekst opowiadający najróżniejsze historie naszego życia.

To właśnie przecięcie się dyskursów tekstu, obrazu oraz ciała staje się przedmiotem zainteresowania twórczyń biorących udział w wystawie. Pojawiają się pytania o związki pomiędzy tymi mediami, o cielesność słowa i obrazu, ale też o tekstualność i wizualność  ciała.

„Zapis na ciele – tajemniczy kod widoczny tylko przy pewnym oświetleniu. Gromadzą się tam doświadczenia całego życia. W pewnych miejscach palimpsest jest tak mocno zużyty, że litery są niczym z alfabetu Braille’a”.

(Jeanette Winterson, Zapisane na ciele)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Galeria Apteka Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5 - wernisaż.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close