Warszawa: Zespół Pieśni i Tańca UW „Warszawianka” koncert „Podaj Serce”

Zdjęcie: Warszawa: Zespół Pieśni i Tańca UW „Warszawianka” koncert „Podaj Serce”

Akcja „Podaj Serce”. Zdjęcie: Zespół Pieśni i Tańca UW „Warszawianka”

Zespół Pieśni i Tańca UW „Warszawianka” zaprasza na koncert, który zwieńczy tegoroczną akcję Podaj Serce.

Wersja do druku

Udostępnij

O akcji charytatywnej:

Młodzi tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z okazji Dnia Stwardnienia rozsianego (SM) organizują wyjątkową akcję charytatywną Podaj Serce, ze zwieńczającym ją artystycznym koncertem, z których dochód w całości przeznaczą na Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. W ten sposób chcą podnosić świadomość na temat tej choroby wśród społeczeństwa i zaprosić innych do wsparcia.

Na świecie na SM choruje 2,8 miliona osób. W Polsce populacja chorych szacowana jest na około 52 tysięcy osób (dane Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego). Ta choroba centralnego układu nerwowego dotyka przede wszystkim młodych ludzi między 20. a 40. rokiem życia, dlatego młodzież „Warszawianka” nie mogła i w tym roku przejść obojętnie obok ich problemów. Choć obecnie choroba uznawana jest za nieuleczalną, to jej postęp można skutecznie zahamować.

Akcja organizowana przez ZPiT UW „Warszawianka” swój początek miała już w 1999 roku Podaj Serce, z koncertem zwieńczającym całą akcję, to nie tylko wielkie artystyczne wydarzenie, w trakcie którego Zespół prezentuje swój repertuar sceniczny. Publiczność może wziąć udział w licznych loteriach i licytacjach (fanty do nich przekazywali przedstawiciele firm i biznesów z różnych branż), z których dochód przeznaczany jest na Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Przez lata akcję wspierały takie osobistości jak m.in.: Anna Dymna, Wojciech Kilar, Katarzyna Grochola czy Justyna Steczkowska.

Młodzi tancerze zachęcają dodatkowo do skorzystania z możliwości wsparcia Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego na stronie https://ptsr.org.pl/chce-pomoc. Jak tłumaczą, liczy się każde otwarte serce, bo dobro wraca.

O akcji ZPiT UW „Warszawianka” można przeczytać tutaj: http://warszawianka.uw.edu.pl/nasze-akcje/podaj-serce/

***

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” to ceniony zespół artystyczny, który od lat przyczynia się do promocji kultury polskiej zarówno w kraju, jak i za granicą. Tworzą go utalentowani młodzi ludzie – grupy dziecięce, młodzieżowa i studencka, z wykwalifikowaną i cenioną kadrą artystyczną. Repertuar „Warszawianki” obejmuje m.in. różnorodne pieśni, tańce i widowiska, prezentując bogactwo tradycji z różnych regionów Polski. Zespół w zeszłym roku obchodził swój jubileusz 50-lecia istnienia. Więcej na stronie: http://warszawianka.uw.edu.pl/

Zdjęcie

Na zdjęciu: Zespół Pieśni i Tańca UW „Warszawianka”. Fot. Karolina Gmurczyk

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Teatr Palladium, ul. Złota 9

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close