Warszawa/Zielony Jazdów/Ekologia, ciało, taniec: Fundacja Sztuka Ciała „Kobieta Kalendarz #1. Ekspozycja”

Zdjęcie: Warszawa/Zielony Jazdów/Ekologia, ciało, taniec: Fundacja Sztuka Ciała „Kobieta Kalendarz #1. Ekspozycja”

Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt powstał z inicjatywy kobiet – aktorek pragnących poprzez swe performatywno-teatralne działania wywodzące się z różnych dziedzin sztuki i rodzajów teatru w jak najbardziej ekspresyjny sposób dotknąć tematyki gender. Poprzez prezentację kilku postaci kobiecych w działaniu, autorki chcą skonfrontować siebie i widza z pewnymi pojęciami/kluczami, które dotyczą kobiety i kobiecości, m.in.: kobieta vs. kanon piękna, świętość, seksualność, doświadczenie, natura, relacje z mężczyzną, problemy emocjonalne.Ten rodzaj kobiecego manifestu bliski jest działaniom performatywnym – przypomina galerię żywych eksponatów. Każda z kobiet na swój symboliczny sposób opowiada swój własny kawałek świata, swoją codzienność wraz z towarzyszącymi jej rytuałami. Inspiracją są tu sztuki plastyczne (Marina Abramović, Tim Walker), teatr pantomimy i ruchu, ale przede wszystkim indywidualne rozumienie tematu kobiecości przez twórczynie projektu. Po zakończeniu działań aktorek, pozostawione przez nie stanowiska stają się pretekstem dla widzów do własnych, spontanicznych działań oraz prób odnalezienia się w wykreowanych przez kobiety światach.

Czas trwania: 45 min

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Ewelina Ciszewska

MUZYKA: Sambor Dudziński

OBSADA: Agata Brzozowska, Ewelina Grzechnik, Izabela Klimowicz, Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Wróbel

Fundacja Sztuka Ciała została utworzona przez aktorów związanych z teatrem ruchu i performance, w szczególności z teatrem pantomimy. Jej celem jest propagowanie i upowszechnianie sztuki teatru pantomimy oraz innych form teatru ruchu, edukowanie różnych grup wiekowych w tym zakresie oraz budowanie pomostu pomiędzy różnymi rodzajami sztuk.

Więcej

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Warszawa: park przed Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close