Warszawa/Zielony Jazdów/Ekologia, ciało, taniec: Małgorzata Haduch, Paulina Owczarek „Duet o 4”

Zdjęcie: Warszawa/Zielony Jazdów/Ekologia, ciało, taniec: Małgorzata Haduch, Paulina Owczarek „Duet o 4”

Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Haduch, Paulina Owczarek. Fot. Filip Molski.

Wersja do druku

Udostępnij

 Duet o 4 odbywa się bardzo blisko widza, ociera się o niego, zauważa każdego indywidualnie,  skupia energię blisko, tworząc unikalną więź.

Małgorzata Haduch  (taniec), Paulina Owczarek (saksofon)

Więcej

Małgorzata Haduch, tancerka/choreograf, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (dyplom 2004), związana z holenderską sceną free jazzową, gdzie współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jak Ab Baars, Wilbert de Joode, Andy Moor, Arnold de Boer, Colin McLean, Onno Govaert i John Dikeman. Dla Małgorzaty praca z improwizowaną muzyką na żywo wciąga do odkrywania mocnej, idywidualnej ekpresji, wymusza porzucenie kontroli i zamienia dźwięk w nową odchłań ruchu. Z jej inicjatywy w 2006 roku powstała grupa Unfnished Company, która skupia międzynarodowych artystów z różnych dziedzin sztuki (taniec współczesny, muzyka, video-art, fotografia). Unfinished Company realizuje przede wszystkim spektakle improwizowane, w których muzyka i taniec współistnieją jako jedna forma artystyczna, ich performance to spotkanie silnych osobowości, starcie się doświadczeń, energii i wyobraźni.

Najnowsza inicjatywa Malgorzaty to autorski program, realizowany w Krakowie, FREE THE DANCE. Jest to seria performensów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy, sztuka improwizacji w połączeniu dwóch dziedzin artystycznych – muzyki i tańca współczesnego.

Od 2011 roku uczy regularnie techniki Davida Zambrano Flying Low oraz kompozycji Passing Through.

Strona Małgorzaty Haduch: http://www.freethedance.blogspot.com/

Paulina Owczarek – saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Jagielońskim. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współtworzy samBar,  Elder Space Bankers,  HiQ i  Saksofonarium. Bierze udział w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej (Bezdroża, Muzykoterapia, Free the Dance, LabInt, Open Session), a także festiwalach poświęconych muzyce współczesnej, eksperymentalnej i improwizacji (Hurta Cordel, Musica Electronica Nova, Taller de Musica Improvisada, AudioArt, Sound Exchange, Krakowska Jesień Jazzowa, Discordian Community Riot). Pomysłodawczyni i założycielka  Cracow Improvisers Orchestra, grała m.in. w formacjach LANZA, Movement Duo, OCD, MI65, Vladimirska,  Uncharted Territory i DOT Trio. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Stowarzyszeniem Teatralnym Badów oraz tancerkami: A. Trzewiczek i M. Haduch. Brała udział w polskich prawykonaniach utworów saksofonowych.

www.soundcloud.com/paaulina

http://hiq.com.pl/

http://discordianrecords.bandcamp.com/album/money-back-guarantee

http://discordianrecords.bandcamp.com/album/pseudo-devival-i

Zielony Jazdów logo (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Warszawa: Park wokół CSW - Zamku Ujazdowskiego (ul. Jazdów 2)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close