Warszawa/Zielony Jazdów/Ekologia, ciało, taniec: Pokaz filmu „50 days Costa Rica” i spotkanie z Małgorzatą Haduch

Zdjęcie: Warszawa/Zielony Jazdów/Ekologia, ciało, taniec: Pokaz filmu „50 days Costa Rica” i spotkanie z Małgorzatą Haduch

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas spotkania Małgorzata Haduch opowie o projekcie Passing Through Zielony Jazdów realizowanym przez artystkę wraz z zaproszonymi przez nią tancerzami i muzykami w ramach tegorocznego Zielonego Jazdowa. Inspiracją dla projektu stało się wydarzenie zainicjowane przez choreografa Davida Zambrano 50 Days Costa Rica (San Jose, Kostaryka), w którym artystka brała udział w 2010 roku. Haduch jako jedyna Polka wybrana przez Zambrano do grupy 50 artystów z całego świata, przez 50 dni zgłębiała techniki tańca i kompozycji wypracowane przez Zambrano, znane na świecie jako Flying Low (Latanie Nisko) i Passing Through (Przechodząc przez…). Intencją projektu Zambrano było zainspirowanie młodych artystów do wykorzystania, zmieniania i adaptowania stworzonych przez niego technik ruchu do własnych poszukiwań artystycznych.

Małgorzata Haduch razem z pozostałymi artystami z projektu 50 Days Costa Rica tworzy grupę 50collectiVe. Jedną z ich inicjatyw jest Passing Through Project – międzynarodowe występy oraz warsztaty prowadzone techniką Passing Through. Indywidualnym rysem przekazywania dalej techniki Passing Through przez Małgorzatę Haduch jest łączenie przez nią tej formy ruchu z free jazzową i swobodnie improwizowaną muzyką na żywo.

50 days Costa Rica (2010), dokument, reż. Rodrigo Pardo (Argentyna/Holandia), 38 min.
Film nakręcony przez Rodrigo Pardo dokumentuje międzynarodowy projekt taneczny 50 Days w Kostaryce, przedstawia jego autora – wybitnego choreografa Davida Zambrano oraz 50 tancerzy z całego świata, którzy zaproszeni zostali przez Zambrano by przez 50 dni dzielić z nim pasję życia, jakim jest dla nich taniec.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: park przy CSW, ul. Jazdów 2

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close