Warszawa/Zielony Jazdów/Ekologia, ciało, taniec: Warsztaty „Passing Through” dla publiczności – prowadzenie: Małgorzata Haduch i goście

Zdjęcie: Warszawa/Zielony Jazdów/Ekologia, ciało, taniec: Warsztaty „Passing Through” dla publiczności – prowadzenie: Małgorzata Haduch i goście

Fot. amira Bocheńska.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Zielony Jazdów w sobotę i niedzielę (27-28 lipca 2013) w Parku Ujazdowskim odbędą się warsztaty Passing Through dla publiczności, otwarte dla każdej grupy wiekowej.

Passing Through (Przechodząc przez…) to grupowa kompozycja oparta o język improwizacji wybitnego choreografa Davida Zambrano. Jest to pełna radości i energii spontaniczna choreografia. Słowa-klucze tej praktyki to: przemierzanie przestrzeni, podążanie myśli, kohezja (stawianie oporu wobec rozdzielania ciał) /ekspansja ciał, poszukiwanie spirali w ciele i w przestrzeni. Najważniejszą rolę odgrywa w niej praca zespołowa, tworzenie grupowej kompozycji. Projekt Passing Through Zielony Jazdów Małgorzaty Haduch łączy tę fascynującą formę ruchu z muzyką free jazzową graną na żywo.

Zaproszeni przez Haduch tancerze wystąpią podczas Zielonego Jazdowa aż czterokrotnie, każdorazowo opierając się na strukturze choreograficznej Passing Through i wykorzystując coraz więcej elementów tego języka tańca. Prezentacja finałowa nastąpi 4 sierpnia  i będzie performancem złożonym z zaawansowanej metody Passing Through, którą tancerze będą zgłębiać podczas kolejnych sesji w Laboratorium CSW. Tancerzom każdorazowo towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo.

W niedzielę 28 lipca tancerze wykonają performance, efekt drugiej próby Passing Through Zielony Jazdów#2 do muzyki Pauliny Owczarek i Vasco Trilla z Hiszpanii.

Tancerze zaangażowani w projekt przeprowadzą warsztaty dla publiczności, otwarte dla każdej grupy wiekowej. Warsztaty odbędą się w w sobotę od 13.00 do 15.00 i w niedzielę od 13.00 do 14.00.

Inspiracją projektu Passing Through Zielony Jazdów Małgorzaty Haduch jest międzynarodowy projekt choreografa Davida Zambrano 50 Days Costa Rica (San Jose, Kostaryka), w którym artystka brała udział w 2010 roku. Haduch jako jedyna Polka wybrana została przez Zambrano do grupy 50 artystów z całego świata, która przez 50 dni zgłębiała techniki tańca i kompozycji wypracowane przez Zambrano, a znane na świecie jako Flying Low (Latanie Nisko) i Passing Through (Przechodząc przez…). Intencją projektu Zambrano było zainspirowanie młodych artystów do wykorzystania, zmieniania i adaptowania stworzonych przez niego technik ruchu do własnych poszukiwań artystycznych. Małgorzata Haduch razem z pozostałymi artystami z projektu 50 Days Costa Rica tworzy grupę 50collectiVe. Jedną z ich inicjatyw jest Passing Through Project – międzynarodowe występy oraz warsztaty prowadzone techniką Passing Through (dotychczas realizowane w: Holandii, Słowenii, Hiszpanii, we Włoszech, na Kubie oraz USA). Indywidualnym rysem ‘przekazywania dalej’ techniki Passing Through przez Małgorzatę Haduch jest łączenie przez nią tej formy ruchu z free jazzową i swobodnie improwizowaną muzyką na żywo.

www.thepassingthrough.wordpress.com

50 DAYS WORKSHOP http://www.vimeo.com/10592618

50 DAYS PERFORMANCE http://www.vimeo.com/10594639

http://www.freethedance.blogspot.com/p/malgorzata-haduch-biography.html

Strona Małgorzaty Haduch: http://www.freethedance.blogspot.com/

Zielony Jazdów logo (miniaturka)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close