Warszawa/Żydowski ruch: Karni Ishai „Aktywna wyobraźnia – Carl G. Jung dla tancerzy” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Żydowski ruch: Karni Ishai „Aktywna wyobraźnia – Carl G. Jung dla tancerzy” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem oraz Warsaw Dance Department zapraszają na warsztaty Aktywna wyobraźnia – Carl G. Jung dla tancerzy, którew ramach projektu Żydowski ruch poprowadzi Karni Ishai. Warsztaty przeznaczone są dla tancerzy, pasjonatów ruchu, choreografów i twórców.

O warsztatach:

Aktywna Wyobraźnia to narzędzie, które poprzez ciało i ruch pobudza i łączy kreatywne procesy. To metoda samouleczania, rozwoju i samodoskonalenia wykształcona przez C. G. Junga. Jung opracował tą metodę w oparciu o swoje własne doświadczenia i eksperymenty z różnymi materiałami sztuki. Jego uczniowie zastosowali tą metodę do ciała i ruchu w oparciu o ich przekonania, że zarówno w wyobraźni, w ciele i w ruchu przechowywany jest potencjał do rozwóju i kreatywności w różnych aspektach.

Karni Ishai  analityczka Psychoanalizy Jungowskiej i terapeutką Psychoterapii Tańcem i Ruchem. W swojej ponad 28 letniej karierze, miała do czynienia z różnymi grupami klientów. Wykłada na programach szkolących przyszłych terapeutów oraz prowadzi prywatną praktykę kliniczną. W pracy jako terapeutka łączy Aktywną Wyobraźnię wg. C.G. Junga z ekspresywnymi terapiami używając ciała i ruchu jako środka autorefleksji i nawigatorów duszy.

www.karniishai.com

Wizja Karni Ishai jest oparta o poniższe cytaty:

Praca z ciałem to praca z duszą. Wyobraźnia jest mostem łączącym ciało i duszę. Żeby posiadać moc uzdrowienia, obraz powinien być ucieleśniony wraz z oddechem. Tylko wtedy ten obraz łączy się z siłą życia. Tylko wtedy następuje zmiana.

Marion Woodman

Symbole nas samych pojawiają się z wnętrza ciała.

C.G. Jung

Koszt:

220 zł – do 23 września

240 zł – po 23 września

Zapisy do 28 września: https://docs.google.com/forms/d/1-S-RImohRQw2IefwFm-5Vb-Jk-1-QI9pXhr0eJRA-qs

***

Żydowski ruch jest otwartym dla wszystkich zaproszeniem do eksploracji powiązań między praktykami związanymi z ciałem a kulturą. Projekt jest próbą stworzenia autentycznego procesu kulturotwórczego, zrodzoną ze współpracy Warsaw Dance Department i Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa.  Projekt Żydowski ruch to rezydencje artystyczne, warsztaty i spotkania, służące jako platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i podejść artystycznych. To okazja do wspólnego zadania pytań i zmapowania obszaru rozciągającego się pomiędzy pojęciami takimi jak: Izrael, Polska, judaizm, historia, kultura, sztuka, ciało i ruch, przy użyciu zarówno teorii, jak i praktyki.

Więcej informacji: http://warsawdancedepartment.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Warsaw Dance Department, plac Defilad 1, godz.10.00-16.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close