Warszawa:Ciało/Umysł 2012: Mathilde Monnier & La Ribot (Francja) „Gustavia”

Zdjęcie: Warszawa:Ciało/Umysł 2012: Mathilde Monnier & La Ribot (Francja) „Gustavia”

Fot. Marc Coudrais

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl stworzony przezMathilde Monnier i La Ribot, jedne z największych osobowości artystycznych współczesnej choreografii, pochodzące z odmiennych środowisk, ale tak samo obawiające się o przyszłość sztuki, a zwłaszcza sztuki performance. Ukrywając się za scenicznym imieniem Gustavia i odwołując się do tradycji burleski, artystki opowiadają o istotnych dla nich sprawach, jak kobiecość, śmierć, teatr, życie artysty i katastrofy oraz radości z nim związane.


Z czarnym humorem krytykują zawężony obraz kobiety, nakładany na nas codziennie przez społeczeństwo i media. Fakt, że obie reprezentują dojrzałe kobiece ciała, a ich choreografia i żarty są zazwyczaj zarezerwowane tylko dla młodych, sprawiają, że spektakl staje się silniejszy w swojej krytyce.


choreografia i wykonanie:Mathilde Monnier & La Ribot
światło:Éric Wurtz
dźwięk:Olivier Renouf
scenografia:Annie Tolleter
kostiumy:Dominique Fabrègue
asystent kostiumów:Laurence Alquier
produkcja:festival Montpellier danse2008, Centre Pompidou-les spectacles vivants, Festival d’automne/ Théâtre de la Ville, Paris, Centre de développement chorégraphique-Toulouse / Midi-Pyrénées, Culturgest à Lisbonne, La Comédie de Genève, Mercat de les flors-Barcelone, Centre chorégraphique national de Montpellier–Languedoc-Roussillon


Czas trwania: 60 minut


Spektakl w języku angielskim

Spotkanie z zespołem godz. 20.30


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Duża Scena, Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza, pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close