Warszawska Scena Tańca 2012: Agata Maszkiewcz – „Polska” (premiera warszawska)

Zdjęcie: Warszawska Scena Tańca 2012: Agata Maszkiewcz – „Polska” (premiera warszawska)

POLSKA

Wersja do druku

Udostępnij

POLSKA opiera się na dwóch zjawiskach: sympatii i empatii. Spektakl, korzystając z rożnych środków wyrazu takich jak taniec, performance, muzyka oraz wideo, lekko humorystycznie prowokuje widza do fizycznej reakcji na to, co widzi. Jedni odczują zażenowanie, inni będą zmagać się z własnymi projekcjami i wyobrażeniami. Większość zapewne pomyśli o performance i performatywności, o osiągnięciach i sukcesach, ale także o urazach i porażkach. Tancerka ubrana jest w sportowy strój biegaczki, a jej ciało zdecydowanie nie może uciec kulturowej naturze.

Agata Maszkiewicz – z wykształcenia tancerka  – jest choreografką i performerką. W swych spektaklach wykorzystuje choreografię jako podstawowy środek dramaturgiczny. Interesuje ją taniec w szerokim znaczeniu rozumiany jako mniej lub bardziej zorganizowany ruch, niekoniecznie ludzkich ciał. Punktem odniesienia jest dla niej otaczająca rzeczywistość społeczna, którą stara się przekształcać na scenie. Polska, której premiera odbyła się w 2009r. to jej pierwsze solo. Najnowszy spektakl jej autorstwa, Don Kiewicz i Sanczo Waniec, miał premierę w grudniu 2011. Artystka współpracuje też m.in. z kolektywem Superamas, Ivaną Muller, Alix Eynaudi i Anne Juren.

Wprowadzenie do spektaklu oraz rozmowę z artystką poprowadzi Julia Hoczyk.

Czas trwania: 38 minut.

pomysł/choreografia/wykonanie: Agata Maszkiewicz

wideo/dźwięk/swiatło: Vincent Tirmarche

muzyka: Miles Davis “Bitches Brew”, The Rolling Stones “Sympathy for the devil”, Zespół z Gą- bina/Piotr Figurski/Piotr Kłyś “Oberek”

produkcja: VierHochDrei/ Lisa Schmidt

koprodukcja: Workspace Brussels, imagetanz/brut Wien oraz Art Stations Foundation Poznań ze wsparciem: Kulturabteilung der Stadt Wien oraz Bundesministerium fur Unterricht, Kunst und Kultur dyfuzja: Marlies Pucher/AUTOMOBILE

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa, CSW - Zamek Ujazdowski, Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close