Warszawska Scena Tańca: Takako Matsuda – Letter from Lady L

Zdjęcie: Warszawska Scena Tańca: Takako Matsuda – Letter from Lady L

Wersja do druku

Udostępnij

To spektakl taneczny z  elementami teatralnymi. Taniec poprzedzony jest  tekstem mówionym, tajemniczym listem Lady L, staje się więc formą rekonstrukcji jej życia. Pokazuje kobiety w różnych rolach i o wielu twarzach, żyjące  we współczesnym społeczeństwie. Pyta o istotę życia jako kobieta.

Reżyseria i choreografia: Takako Matsuda

Tekst napisany przez: Takako Matsuda

Światło: Bartosz Cybowski

Kostiumy: Tsuneko Toriumi

Muzyka: Kimmono Pohjonen Kluster, Swingle Singers Etiuda

Takako Matsuda − Urodzona w Tokio tancerka i choreograf Contemporary Dance. Absolwentka Wydziału Edukacji Tanecznej – kierunek balet, contemporary dance (Graham/Limon), butoh i aktorstwa na Uniwersytecie Tish School of the Arts w Nowym Jorku (2001). Założycielka Performing Dance Company „Treaders in the snow”. Jej choreografie były pokazywane w wielu teatrach w Nowym Jorku. „New York Times” nazwał Matsuda „tancerką magicznej ciszy”.

W 2002 roku Takako otrzymała nagrodę Narodowego Towarzystwa Tanecznego z Tokio za choreografię „Unborn Child Steps”. W 2003 r. tworzyła z Mana Hahismoto, Yoshito Kazuo i Ohno Kazuo w Butoh House. W tym samym roku otrzymała roczny grant Japońskiej Agencji Kultury na prezentacje swoich oryginalnych choreografii i prowadzenie warsztatów contemporary dance w Finlandii. Występowała na licznych festiwalach tańca (Jojo Tanssi Festiwal, Full Moon Dance Festival w Finlandii/Pori Dance Company, Tokyo International Festival, Tokyo Modern Dance Festiwal). Autorka choreografi takich jak: (The White Dog, Weight Control, Unknown Land, Iru, Nagare).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

CSW - Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, Sala Laboratorium

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close