Warsztaty butoh: Ko Murobushi i Batarita w Krakowie – w ramach 2. Festiwalu Tańca Butoh i Sztuk Performatywnych

Zdjęcie: Warsztaty butoh: Ko Murobushi i Batarita w Krakowie – w ramach 2. Festiwalu Tańca Butoh i Sztuk Performatywnych

Wersja do druku

Udostępnij

Butoh nie jest techniką, którą można systematycznie doskonalić. To swobodna, osobista, indywidualna ewolucja, w czasie której musimy zerwać z tradycją i naszymi przyzwyczajeniami i znaleźć coś nowego. Taniec jest podróżą pomiędzy bólem a przyjemnością. Jest głosem magii. Będziemy zapisywać butoh w naszych ciałach.

Przedmiotem treningu będą:

1.Oddech, jego transformacja i rodzaje oraz kombinacje kształtów zdeterminowanych przez dany sposób oddychania. Będziemy uwalniać głos z trzewi.

2. Chód. Będziemy zadawać pytania: Kto chodzi? Skąd przychodzi i dokąd zmierza? Czy potrafimy sobie wyobrazić chodzenie bez użycia stóp?

3. Dotyk ziemi, skoki, taniec, pojęcia: tamafuri i tamashizume.

4. Ruchy ósemkowe. Ósemka zaczyna się w połowie i kończy się w połowie, brak jej początku i końca: wnętrze przechodzi w część zewnętrzną i na odwrót. Obie części krzyżują się i mieszają. Wstęga Möbiusa, asymetryczne spirale.

5. Przyszłość: zwierząt, roślin, minerałów. Stawanie się: martwym ciałem, cieczą, ciałem stałym, gazem. Nauka transformacji.

6. Improwizacja – „forma skradająca się w stronę działania”.

Cena warsztatu 80 zł, liczba miejsc ograniczona.

 

Więcej informacji oraz zapisy:

sekretariat Muzeum Manggha od poniedziałku do piątku, w godzinach 09.00–15.30.

Warsztaty zostaną zrealizowane dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Japonii.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, ul. M. Konopnickiej 26

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close