Warsztaty Flying Low i Passing Through w Warszawie

Zdjęcie: Warsztaty Flying Low i Passing Through w Warszawie

Wersja do druku

Udostępnij

SIĘ TU TAŃCZY oraz UNFINISHED COMPANY serdecznie zapraszają na serię praktyki Flying Low i Passing Through w Polsce.

 

Warsztaty poprowadzą Małgorzata Haduch i Ninja Fajdiga.

Opis warsztatu:

 

„Flying Low&Passing Through” (Latanie Nisko&Przechodząc Przez…) rozpoznawalne są w świecie tańca współczesnego jako unikalny styl oraz sposób tworzenia choreografii wymyślony i rozwinięty w ostatnich 25 latach przez znakomitego choreografa Davida Zambrano (Wenezuela/Holandia). Jego filozofia ruchu wpływa także na postawę życiową oraz refleksję nad jednostką we współczesnym świecie. Podstawy ruchu Zambrano to praktyka umiejętności przystosowania się w każdej sytuacji i wykorzystanie doświadczeniażyciowego w każdym momencie. Spontanicznie.

Flying Low – technika „Latania Nisko” – to proces poszukiwania spirali, w ciele i w przestrzeni. Wykorzystuje intensywną pracę „wchodzenia i wychodzenia z ziemi”, studiując związek tancerza z podłogą skupiając się na pracy i sile stóp; inne podstawowe elementy praktyki Flying Low to traktowanie ciała I przestrzeni jako nierozerwalnej całości, świadome zbieranie i wysyłanie energii, używanie głosu do komenderowania swojego ciała i energii. Szybkość, ryzyko i radość.

Passing Through – „Przechodząc przez…”- kompozycja i improwizacja – skupia się na otwieraniu zmysł—w, słuchaniu przestrzeni; slowa-klucze to przemierzanie przestrzeni, podążanie myśli, trajektoria, kohezja/ekspansja, niewidzialne siły. W centrum uwagi będzie praca zespołowa versus solo oraz muzyka versus muzykalność ciała.

 

 

Nowy cykl warsztatów, “5 of 50/ 5 z 50”, poświęcona praktyce Flying Low i Passing Through, rozpoczyna w Polsce Małgorzata Haduch, jedyna Polka, która uczestniczyła w projekcie Davida Zambrano “50 Days Costa Rica”!

Termin:  16-18 września 2011

Godziny: piątek „rozruch” 16:00-18:00

sobota i niedziela: 10:00-12:00 Flying low,

13:00-16:00 Passing Through

Miejsce: Warszawa, Free Art Fusion, ul. Miedziana 11

Koszt:               do 9.09.2011 – tylko 230zł CAŁOŚĆ!

od 10.09.2011 – 260 zł

Zapisy, info: sietutanczy@gmail.com

Szczegółówe informacje do pobrania

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Free Art Fusion w Warszawie, ul. Miedziana 11

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close